آمریکا به‌دنبال نفت منطقه شرقی عربستان است

رئیس‌جمهوری با بیان اینکه بزرگنمایی خسارت سعودی آرامکو ازسوی آمریکایی‌ها نشان‌دهنده هدف‌های سلطه‌گرانه است، گفت: آمریکا به‌دنبال نفت منطقه شرقی عربستان است.

به گزارش شانا به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی ریاست جمهوری، دکتر حسن روحانی، امروز (دوشنبه، یکم مهرماه) پیش از عزیمت به نیویورک برای شرکت در هفتادوچهارمین نشست مجمع عمومی سازمان ملل متحد در فرودگاه مهرآباد و در جمع خبرنگاران گفت: با توجه به مسائل پیچیده و سختی که امروز منطقه خلیج‌فارس با آن مواجه است، امسال سفر به نیویورک برای حضور در نشست سالانه مجمع عمومی سازمان ملل متحد اهمیت ویژه‌ای دارد.

وی با تاکید بر اینکه تحریم‌های حداکثری آمریکا نتوانسته دستاوردی برای دشمنان داشته  باشد، افزود: ملت ایران در مقابل این تحریم‌ها به‌خوبی استقامت و ایستادگی کرده است و به فضل الهی روند حرکت اقتصادی کشورمان در ماه‌های اخیر نسبت به گذشته رشد داشته و این نشان می‌دهد که توان مقابله کافی با تحریم‌ها را داریم.

رئیس جمهوری تصریح کرد: آمریکا می‌خواهد به‌طور کامل منطقه را تحت سلطه خود در آورد و همه نفت منطقه شرقی عربستان را در اختیار داشته باشد و البته این دعوای آمریکا عمدتا با چین و دیگران است.

روحانی با اشاره به اینکه خوشحالم برای نخستین بار در تاریخ تخاصم ایران و آمریکا در یک‌ سال و نیم اخیر به نقطه‌ای رسیدیم که آمریکا از نظر سیاسی منزوی شده است، عنوان کرد: به جز یک تا دو کشور کوچک، بیشتر قاطع کشورها اقدام‌های آمریکا را محکوم می‌کنند.

وی در همین باره به موضوع تاسیسات نفتی آرامکو عربستان اشاره کرد و گفت: در موضوع سعودی آرامکو که محصول تجاوز آمریکا، عربستان، امارات، صهیونیسم و اذنابش به یمن است، همه افکار آزاد جهان آن‌ را محکوم می‌کند. آمریکایی‌ها در ظاهر ظلم و ستم به کشورها را برای خودشان توجیه می‌کنند، اما پاسخ یمن به تجاوز را نمی‌توانند ببینند و برایشان سنگین است و ظلم به مردم یمن را نمی‌بینند.

رئیس‌جمهوری با بدرقه رسمی اسحاق جهانگیری، معاون اول رئیس جمهوری و علی اکبر ولایتی، مشاور امور بین‌الملل رهبر معظم انقلاب، تهران را به مقصد نیویورک ترک کرد.

کد خبر 293463

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 11 =