شرکت ملی حفاری و دانشگاه صنعت نفت موافقت‌نامه همکاری امضا کردند

شرکت ملی حفاری ایران و دانشگاه صنعت نفت در حوزه مطالعات علوم زمین و مخزن موافقت‎نامه همکاری امضا کردند.

به گزارش شانا به نقل از شرکت ملی حفاری ایران، فرهاد محسنی، رئیس اداره زمین‌شناسی شرکت ملی حفاری ایران در این باره گفت: این موافقت‌نامه به امضای سیدعبدالله موسوی، مدیرعامل شرکت ملی حفاری ایران و کریم سلحشور، رئیس دانشگاه صنعت نفت رسید.

وی افزود: این سند همکاری، انجام خدمات و مطالعات زمین‌شناسی مغزه‌های حفاری، مهندسی، مشاوره‌ای، تحقیقاتی، آزمایشگاهی و آموزشی را در موضوع پیش‌گفته در بر می‌گیرد.

وی اظهار کرد: هدف از امضای این توافق‌نامه، استفاده مستقیم متخصصان و کارشناسان این اداره از تجهیزات دانشگاه صنعت نفت برای انجام همه مطالعات و آنالیز معمولی و ویژه مغزه‌های حفاری است.

رئیس اداره زمین‌شناسی شرکت ملی حفاری ایران گفت: بهره‌گیری بهینه از ظرفیت‌های این واحد به‌ویژه در راستای حضور مشترک در مناقصات خدمات آنالیز مغزه و ارائه مستقیم خدمات زمین‌شناسی مغزه (مطالعات فسیل‌شناسی، چینه‌شناسی و رسوب‌شناسی)، مطالعات پتروفیزیک و ژئوفیزیک به دانشگاه صنعت نفت از موارد طرح‌شده در این موافقت‌نامه است.

وی انجام مطالعات سنگ مخزن، خواص سیال، همکاری در راه‌اندازی دوره‌های تخصصی، بهره‌گیری متقابل از هیئت علمی و کارکنان حفاری در امور پژوهشی و برگزاری همایش‌های فنی و تخصصی را از ظرفیت‌های دانشگاه صنعت نفت در راستای خدمات آزمایشگاهی سنگ و سیال برشمرد.

محسنی مدت این موافقت‌نامه را از تاریخ امضا سه سال و تمدید آن را با توافق طرفین امکان‌پذیر عنوان کرد و افزود: این موافقت‌نامه مشتمل بر ۱۵ ماده و پنج تبصره تنظیم شده است.

کد خبر 293904

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 3 =