برنامه کاهش آلاینده‌های زیست‌محیطی در پالایشگاه گاز ایلام

مدیرعامل پالایشگاه گاز ایلام از کاهش آلاینده‌های زیست‌محیطی در این پالایشگاه خبر داد و گفت: به‌زودی با راه‌اندازی پتروشیمی ایلام و دریافت ال‌پی‌جی از سوی آن شرکت، آلودگی ناشی از سوختن گاز مشعل پالایشگاه به‌طور قابل توجهی کاهش می‌یابد.

به گزارش شانا به نقل از شرکت ملی گاز ایران، شهریار داری‌پور در دیدار با غلامرضا ابدالی، مدیرکل حفاظت محیط زیست استان ایلام گفت: در پروژه فاز دوم پالایشگاه ایلام که در آینده آغاز به‌کار می‌کند، واحد TGTU برای دستیابی به استانداردهای زیست‌محیطی در واحد بازیافت گوگرد احداث می‌شود.

وی افزود: در الگوی تعالی سازمانی پالایشگاه، همگام با شرکت ملی گاز ایران، معیارها و اهدافی در زمینه حفظ محیط زیست در دستور کار قرار دارد که بر مبنای آن، مسئولان و کارکنان این شرکت خود را موظف به رعایت حداکثری و حفظ محیط زیست در بخش‌های آب، خاک و هوا می‌دانند.

 مدیرعامل شرکت پالایش گاز ایلام از نصب و راه‌اندازی زباله‌سوز واحد تصفیه‌خانه پساب صنعتی تا پایان امسال خبر داد و گفت: با راه‌اندازی این زباله‌سوز، لجن‌های تولید شده در واحد تصفیه‌خانه پساب صنعتی به نحو مطلوبی امحا می‌شوند که گامی دیگر در راستای مدیریت پسماند و حفظ محیط زیست در این شرکت است.

غلامرضا ابدالی، مدیرکل حفاظت محیط زیست استان ایلام نیز از همکاری بین این دستگاه اجرایی با صنعت استان خبر داد و گفت: هدف این سازمان، حفظ محیط زیست در کنار فعالیت صنایع از جمله صنایع نفت و گاز در استان ایلام است.

وی ادامه داد: پالایشگاه گاز ایلام با احداث و راه‌اندازی تصفیه خانه پساب صنعتی، ایجاد جایگاه‌های تفکیک و مدیریت پسماند، نصب و راه‌اندازی سامانه‌های پایش لحظه‌ای پساب و هوای محیطی و ایجاد فضای سبز، گام‌های خوبی در زمینه صیانت از محیط زیست برداشته است.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان ایلام ابراز امیدواری کرد پالایشگاه گاز ایلام با توجه بیشتر به استانداردسازی فعالیت‌ها و کاهش آلاینده‌های زیست محیطی، در زمره صنایع سبز استان قرار گیرد.

کد خبر 293979

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
0 + 0 =