تداوم مصرف بنزین‌ پتروشیمی‌ها میلیون‌ها نفر را راهی بیمارستان‌ها می‌کرد

رئیس جمهوری با بیان اینکه امروز در همه کلانشهرهای ایران از بنزین و گازوئیل یورو استفاده می‌شود، گفت: اگر تلاش دولت یازدهم و دوازدهم برای هوای پاک و سلامت مردم ایران نبود، بنزین‌های تولید شده از پتروشیمی، میلیون‌ها نفر را راهی بیمارستان‌ها می‌کرد.

به گزارش شانا به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی ریاست جمهوری، دکتر حسن روحانی، امروز (سه‌شنبه، ۲۳ مهرماه) در شصت و ششمین نشست وزیران بهداشت منطقه مدیترانه شرقی سازمان جهانی بهداشت، با بیان اینکه اگر تلاش دولت یازدهم و دوازدهم برای هوای پاک و سلامت مردم ایران نبود، بنزین‌های تولید شده از پتروشیمی، میلیون‌ها نفر را راهی بیمارستان‌ها می‌کرد، گفت: امروز در همه کلانشهرهای ایران از بنزین و گازوئیل یورو استفاده می‌شود که جلوگیری از آلودگی هوا به‌معنای تضمین سلامت مردم ایران است.

وی افزود: اینکه در ایران روزانه ۱۰ روستا زیر پوشش شبکه گاز قرار می‌گیرد، به‌معنای بهداشت جامعه است و اینکه بوته‌های بیابان و شاخه‌های درختان بی‌جهت کنده نمی‌شود و سوخت‌های آلوده‌کننده وارد محیط اطراف نمی‌شود، به معنای حفظ محیط زیست است.

رئیس جمهوری تصریح کرد: اینکه هر هفته بیش از ۳۰ روستا در کشور به آب آشامیدنی سالم دسترسی پیدا می‌کند و مردم از نعمت آب سالم، غذای کافی، سوخت پاک، هوای به نسبت سالم برخوردارند و به پزشکان کشور اعتماد وجود دارد به‌معنای تأمین بهداشت و آرامش جامعه است.

روحانی به موضوع تحریم‌های اقتصادی آمریکا علیه ایران اشاره و عنوان کرد: آمریکا مرتکب جنایت ضدبشری شده و اقدامش تروریسم اقتصادی است، البته معنای این تروریسم اقتصادی این نیست که ملت ایران به زانو درآمده باشد، زیرا دانشمندان، محققان، کارآفرینان و تولیدکنندگان ما باوجود فشارهای بی‌سابقه اقتصادی و تحریم‌های ناعادلانه، تلاش خود را مضاعف کردند و ما امروز به سمت خودکفایی کامل حرکت می‌کنیم.

رئیس جمهوری با تاکید بر اینکه ۸۳ میلیون ایرانی جنایت آمریکا را فراموش نخواهد کرد، گفت: آمریکا شکست خورده این میدان خواهد بود و هست و در دنیای سیاست، اخلاق و انسانیت، ایران پیروز و آمریکا شکست خورده است.

روحانی با بیان اینکه حتی در عرصه اقتصاد نیز موفقیت‌های خوبی به دست آورده‌ایم، افزود: پس از ۱۸ ماه فشار اقتصادی دائم و بی‌سابقه، شاهد کاهش نرخ تورم و رشد مثبت اقتصادی در کشور هستیم.

وی گفت: بازار سرمایه در بورس ۷۱ درصد رشد داشته است و در فرابورس نیز با ۷۲ درصد رشد روبه‌رو هستیم، مردم ایران از فشارها و تحریم‌های آمریکا نترسیدند، روح مردم شکسته نشد، آنها ایستادند و با شهامت، نشاط و سروقامت در صحنه ماندند.

کد خبر 294414

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 13 =