صادرات ۱۰۰ میلیون دلاری پالایشگاه ستاره خلیج‌فارس

مدیرعامل شرکت نفت ستاره خلیج فارس از صادرات ۱۰۰ میلیون دلاری این پالایشگاه در هفت ماه نخست امسال خبر داد.

به گزارش شانا به نقل از شرکت نفت ستاره خلیج فارس، محمدعلی دادور جلوگیری از خام‌فروشی را ترفندی برای عملی کردن منویات مقام معظم رهبری دانست و گفت: در پی صادرات فرآورده‌ها، ارزش افزوده‌ بیشتری ایجاد خواهد شد که موجب ارزآوری بیشتر و بهبود شرایط اقتصادی کشور می‌شود.

وی افزود: شرکت نفت ستاره خلیج فارس در سال ۱۳۹۷ سهم ویژه‌ای در صادرات فرآورده‌های نفتی داشت و بیش از ۳۰۰ میلیون دلار صادرات فرآورده از این پالایشگاه انجام شد.

مدیرعامل شرکت نفت ستاره خلیج فارس تاکید کرد: در سال ۱۳۹۸ نیز به‌رغم افزایش فشار تحریم‌ها، روند صادرات فرآورده‌های پالایشگاه ستاره خلیج‌فارس نه تنها کاهش نیافت که در هفت ماهه نخست امسال شاهد بیش از ۲۵۰ هزار متریک - تن با ارزش بیش از ۱۰۰ میلیون دلار صادرات بودیم.

دادور گفت: مرداد ماه امسال نخستین عرضه‌ بنزین ستاره خلیج فارس در رینگ بین‌الملل توسط شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی انجام شد و چنین رویدادی این موضوع را ثابت کرد که می‌توان ارزش افزوده‌ای بالاتر از پیش‌بینی‌های نشریات معتبر این حوزه برای بنزین صادراتی کسب کرد.

وی تاکید کرد: با تصویب فاز چهارم پالایشگاه به نام «طرح بهینه‌سازی ظرفیت و رفع موانع تولید سه فاز موجود»، شاهد افزایش روزانه ۱۸۰ هزار بشکه‌ای پالایش خوراک از ۳۶۰ به ۵۴۰ هزار بشکه میعانات گازی در سه فاز اولیه خواهیم بود و این مسئله افزون بر جلوگیری از خام‌فروشی میعانات گازی و افزایش تولید فرآورده‌ها، پشتوانه ارزشمندی برای تامین خوراک پتروشیمی‌های کشور نیز به حساب می‌آید و می‌تواند سبب گشایش افق‌های صادراتی بیشتری شود.

مدیرعامل پالایشگاه ستاره خلیج فارس یکی از دستاوردهای افتتاح فاز سوم پالایشگاه ستاره خلیج فارس در سال ۱۳۹۷ را تبدیل  ایران از واردکننده‌ به صادرکننده‌ بالقوه‌ بنزین عنوان کرد و گفت: خوشبختانه با آغاز اجرای طرح بهینه‌سازی ظرفیت و رفع موانع تولید سه فاز موجود در سال جاری، کشور برای نخستین بار در تاریخ صنعت نفت به صادرکننده بنزین تبدیل شد.

دادور افزود:‌ شرکت نفت ستاره خلیج فارس به عنوان اصلی‌ترین تامین‌کننده سبد سوخت کشور، نقشی اساسی در توازن انرژی منطقه ایفا می‌کند و با تلاش شبانه‌روزی همه‌ مدیران و کارگران و مهندسان توانسته در کنار توجه به تولید و صادرات محصولات، ایجاد اشتغال پایدار در استان هرمزگان را نیز مدنظر قرار دهد.

وی تاکید کرد: امیدواریم در ماه‌های آتی با برنامه‌ریزی و شناسایی بازار مصرف و تمرکز بر مقاصد جدید صادراتی، شاهد افزایش صادرات فرآورده‌ها باشیم و بیش از پیش همچون ستاره‌ای در بازارهای صادراتی بدرخشیم.

کد خبر 294604

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
0 + 0 =