تامین اعتبار فاز دوم طرح جمع‌آوری گازهای مشعل در مرحله تصویب است

مدیر بهداشت، ایمنی و محیط زیست شرکت ملی نفت ایران گفت: تامین اعتبار فاز دوم طرح جمع‌آوری گازهای مشعل در مرحله تصویب است.

به گزارش شانا به نقل از شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب، مانی عبدالله‌زاده‌راد در آیین گشایش رسمی سامانه بهسوزی مشعل بدون دود واحد بهره‌برداری شماره ۲ اهواز، با تشریح اقدام‌های شرکت ملی نفت ایران در حوزه حفاظت از محیط زیست اظهار کرد: تامین اعتبار فاز دوم طرح جمع‌آوری گازهای مشعل در شرکت‌های ملی مناطق نفت‌خیز جنوب، نفت مناطق مرکزی و نفت و گاز اروندان در مرحله تصویب است.

وی افزود: در ۱۸ ماه گذشته اقدام‌هایی در راستای کاهش آلاینده‌های زیست‌محیطی و الزام‌های ایمنی انجام شده که از جمله می‌توان به طراحی نقشه راه و تدوین برنامه جامع بلندمدت درباره جمع‌آوری گازهای همراه نفت در حوزه شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب اشاره کرد.

عبدالله‌زاده‌راد گفت: نظارت و پیگیری اجرای قراردادهای فاز نخست جمع‌آوری گازهای مشعل شرکت ملی نفت ایران و نظارت و پیگیری اجرای قراردادهای فاز دوم طرح جمع‌آوری گازهای مشعل در شرکت‌های ملی مناطق نفت‌خیز جنوب، نفت مناطق مرکزی و نفت و گاز اروندان از دیگر اقدام‌های مرتبط با الزام‌های اجرای استانداردهای زیست‌محیطی است.

وی، پایش برنامه‌های اجرایی واحدهای گاز و گاز مایع (NGL) ۳۱۰۰،۳۲۰۰ و خارک را از پروژه‌های مرتبط با گازهای همراه عنوان کرد که در توسعه پایدار، تولید ثروت و کاهش آلاینده‌ها نقش موثری دارند.

مدیر بهداشت، ایمنی و محیط زیست شرکت ملی نفت ایران بهسوزی تاسیسات مشعل شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب را از دیگر اقدام‌های مرتبط با محیط زیست برشمرد و گفت: اجرای این پروژه تاثیری مثبت بر کاهش آلاینده‌های زیستی استان خوزستان و شهر اهواز دارد و توسعه پایدار را به همراه خواهد داشت.

طرح‌های جمع‌آوری گازهای مشعل با سرعت بیشتری اجرا شود

در ادامه این آیین، محمدجواد اشرفی، مدیرکل حفاظت محیط زیست خوزستان با قدردانی از اقدام‌های شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب در زمینه جمع‌آوری گازهای همراه نفت اظهار کرد: انتظار ما این است که این طرح‌ها با سرعت بیشتری اجرا شود.

وی گفت: راه‌اندازی سامانه بهسوزی مشعل بدون دود واحد بهره‌برداری شماره ۲ اهواز یکی از انتظارهای اداره کل حفاظت محیط زیست خوزستان بود که با پیگیری مسئولان شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب محقق شد و آثار زیست محیطی و اقتصادی به دنبال دارد.

مدیرکل حفاظت محیط زیست خوزستان افزود: وزارت نفت در زمینه جمع‌آوری گازهای همراه نفت، پروژه‌های کلانی دارد که زمان‌بر هستند و باید تا راه‌اندازی آنها طرح‌های کوتاه‌مدت مانند بهسوزی مشعل واحد بهره‌برداری شماره ۲ اهواز اجرا شود.

کد خبر 294713

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
0 + 0 =