۱۷ آبان ۱۳۹۸ - ۱۰:۵۶
  • کد خبر: 295110
گازرسانی به مناطق زلزله‌زده بی‌وقفه ادامه دارد

مدیرعامل شرکت گاز استان آذربایجان شرقی با اعلام اینکه گاز روستای «ورنکش» به عنوان تنها روستا در مناطق زلزله‌زده این استان به دلیل آوار و تخریب منازل قطع شده است، گفت: گازرسانی به دیگر مناطق زلزله‌زده بی‌وقفه ادامه دارد.

سیدرضا رهنمای توحیدی در گفت‌وگو با خبرنگار شانا ضمن ابراز تاسف به دنبال وقوع زلزله در استان آذربایجان شرقی، گفت: از بین همه روستاهایی که گازرسانی شده بودند، اکنون فقط گاز روستای ورنکش قطع شده است.

به گفته وی، قطع گاز ورنکش به دنبال تخلیه مردم از این روستا و با هدف حفظ ایمنی انجام شده است و قطع گاز مشکلی برای هیچ یک از مردم ورنکش به وجود نخواهد آورد.

مدیرعامل شرکت گاز استان آذربایجان شرقی با بیان اینکه شدت زلزله سبب تخریب فراوان در ورنکش شده و علمک‌های گاز زیر آوار مانده‌اند، تصریح کرد: به همین دلیل امکان نشت‌یابی در این روستا تا زمان پس از آواربرداری وجود ندارد.

رهنمای توحیدی با اشاره به اینکه ۱۰۰ خانوار در ورنکش از گاز طبیعی استفاده می‌کردند، اظهار کرد: ۳۰ خانه در ورنکش تخریب شده و طبیعی است که علمک‌ها نیز زیر آوار مانده باشند، در چنین زمان‌هایی شیر گاز ورودی منطقه تخریب‌شده، بسته می‌شود تا از وقوع حوادث ثانویه جلوگیری شود.

وی اعلام کرد: در دیگر روستاها، بدون وقفه عملیات نشت‌یابی کوچه به کوچه با حضور به‌موقع تیم‌های نشت‌یابی و امداد شرکت گاز استان آذربایجان شرقی آغاز شد و پس از حصول اطمینان نسبت به سلامت علمک‌ها و شبکه گاز، گازرسانی به مشترکان را ادامه داده‌ایم.

مدیرعامل شرکت گاز استان آذربایجان شرقی از مردم و مشترکان گاز در این استان خواست در صورت بروز  مشکل، آسیب احتمالی یا استشمام بوی گاز، فورا با شماره ۱۹۴ تماس بگیرند.

به گفته رهنمای توحیدی، هشت تیم امداد، پشتیبانی و نشت‌یابی شرکت گاز آذربایجان شرقی در حالت آماده‌باش قرار دارند و با هر تماس از سوی مشترکان و مردم، به یاری آنان خواهند شتافت.

زلزله‌ای به بزرگی ۵.۹ دهم در مقیاس امواج درونی زمین (ریشتر) ساعت ۲ و ۱۷ دقیقه و ۳ ثانیه بامداد امروز حوالی تَرْک در استان آذربایجان شرقی را لرزاند. این زمین لرزه استان‌های آذربایجان غربی، گیلان،‌ زنجان و اردبیل را هم لرزاند.

تَرْک یکی از شهرهای استان آذربایجان شرقی در شمال غرب ایران است. این شهر مرکز دهستان کندوان و بخش کندوان شهرستان میانه است.

مرکز لرزه نگاری دانشگاه تهران اعلام کرد: این زلزله در عمق ۸ کیلومتری زمین به وقوع پیوست و کانون این زلزله در موقعیت ۴۷.۶۴ عرض شمالی و ۳۷.۷۶ طول شرقی ثبت شده است.

کد خبر 295110

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
0 + 0 =