تولید روزانه ۱۴ عضو اوپک ۹۴۳ هزار بشکه افزایش یافت

تولید نفت‌خام ۱۴ عضو اوپک بر اساس گزارش منابع ثانویه در ماه اکتبر (مهر- آبان) روزانه ۹۴۳ هزار بشکه افزایش یافت و به ۲۹ میلیون و ۶۵۰ هزار بشکه رسید.

به گزارش شانا، ۱۴ عضو سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) بر اساس تازه‌ترین گزارش این سازمان، در ماه اکتبر ۲۹ میلیون و ۶۵۰ هزار بشکه نفت تولید کردند که این رقم نسبت به ۲۸ میلیون و ۷۰۷ هزار بشکه ماه سپتامبر، ۹۴۳ هزار بشکه در روز افزایش نشان می‌دهد.

عربستان با تولید ۹ میلیون و ۸۹۰ هزار بشکه در روز، عراق با ۴ میلیون و ۶۹۰ و امارات با ۳ میلیون و ۱۰۶هزار بشکه در روز بزرگ‌ترین تولیدکنندگان نفت اوپک به شمار می‌آیند.

بر اساس تازه‌ترین گزارش اوپک، عربستان با یک میلیون و ۹۴ هزار بیشترین افزایش تولید را در ماه اکتبر به خود اختصاص داده است.

کاهش بیش از ۲ دلاری قیمت نفت‌خام سنگین ایران

تازه‌ترین گزارش ماهانه اوپک همچنین‌ حاکی از آن است که قیمت نفت‌خام سنگین ایران در ماه اکتبر نسبت به ماه سپتامبر ۲ دلار و ۳۸ سنت برای هر بشکه کاهش یافت.

بر اساس این گزارش، میانگین هر بشکه نفت‌خام سنگین ایران در ماه اکتبر، ۵۷ دلار و ۹۴ سنت برای هر بشکه بوده، در حالی که این رقم در ماه سپتامبر۶۰ دلار و ۳۲ سنت برای هر بشکه ثبت شده است.

میانگین هر بشکه قیمت نفت‌خام سنگین ایران از ابتدای سال ۲۰۱۹ تاکنون ۶۱ دلار و ۷۷سنت بوده است.

کد خبر 295403

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 1 =