تعمیرات اساسی سکوهای گازی پارس جنوبی پایان یافت

رئیس تعمیرات عملیات تولید شرکت نفت و گاز پارس از پایان تعمیرات اساسی ۲۲ سکوی گازی میدان مشترک پارس جنوبی خبر داد و گفت: تعمیرات اساسی سالانه سکوهای دریایی مستقر در خلیج فارس، عرضه پایدار و کافی گاز در فصول مختلف سال به خصوص فصل زمستان را تضمین می‌کند.

به گزارش شانا به نقل از شرکت نفت و گاز پارس، هادی فخرزاده با بیان اینکه گاز طبیعی به عنوان بخش اصلی سبد انرژی کشور نقش مهمی در پاسخگویی به نیاز روزافزون برای داشتن یک منبع انرژی دوستدار محیط زیست ایفا می‌کند، افزود: تعمیرات اساسی ۲۲ سکوی گازی خلیج فارس در مدت ۱۶۰ روز و بیش از ۸ هزار و ۸۰۰ دستور کار شامل تعمیرات اضطراری و اقدامات پیشگیرانه و نزدیک به ۷۰ هزار نفر ساعت کار در شرایط ایمن و بدون حادثه انجام شد.

وی با اشاره به روند افزایشی تعداد سکوهای تولیدی پارس جنوبی در چند سال گذشته خاطرنشان کرد: مقایسه عملکرد این بخش نشان می‌دهد تعداد سکوهای تعمیرشده در طول یک دهه گذشته بیش از ۱۴۰ درصد رشد داشته، به طوری که از تعمیر ۹ سکو در سال ۸۸ به ۲۲ سکو در سال ۹۸ رسیده است.

رئیس تعمیرات عملیات تولید شرکت نفت و گاز پارس درباره میانگین بازه زمانی تعمیرات اساسی سکوهای گازی خلیج فارس طی یک دهه اخیر بیان کرد: میانگین زمان اورهال هر سکو از ۱۷ روز در سال ۱۳۸۸ به ۷ روز در سال ۱۳۹۸ کاهش یافته است که نتیجه دانش‌افزایی، بکارگیری تجارب و نکات بازآموزی شده و راهبری هوشمندانه این شرکت در بخش عملیات تولید است.

فخرزاده همچنین از برنامه‌ریزی برای استفاده حداکثری از توان داخلی در ساخت قطعات پرکاربرد در بخش فراساحلی پارس جنوبی خبر داد و گفت: به حداقل رساندن بازه زمانی تعمیرات سکوها و بالا بردن ضریب اطمینان فعالیت‌های اجرایی از نظر کیفی و کمی از دیگر برنامه‌های این شرکت به شمار می‌رود.

کد خبر 296066

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 8 =