تشریح اقدام‌های زیست‎محیطی مناطق نفت‌خیز جنوب

رئیس اچ‌اس‌یی شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب، اقدام‌های زیست‏‌محیطی این شرکت را به ویژه در بخش ساماندهی گازهای مشعل تشریح کرد.

به گزارش خبرنگار شانا، محمدرضا نادری عصر دیروز (جمعه، ۲۲ آذرماه) در حاشیه نخستین روز برگزاری یازدهمین نمایشگاه تخصصی ساخت تجهیزات صنعت نفت و هفدهمین نمایشگاه تخصصی ساخت تجهیزات حفاری، با اشاره به دلایل عمده گازسوزی، از برگزاری مزایده فروش گازهای همراه مربوط به چهار واحد بهره‌برداری شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب خبر داد و گفت: به این منظور هم‌اکنون با دو شرکت سرمایه‌گذار در حال مذاکره هستیم.

 رئیس اچ‌اس‌یی شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب اظهار کرد: پروژه کاهش گازسوزی از طریق تغییرات در سیستم‌های ESD، DCS و PLC، مشارکت در راه‌اندازی پروژه فاز ۲ آماک و پروژه احداث سامانه مشعل‌های بدون دود اهواز بنگستان از جمله راهکارهای شرکت نفت‌خیز جنوب به‌منظور کاهش نسبی آلودگی ناشی از سوزاندن گازهای همراه نفت بوده است.

نادری از پروژه‌های مرتبط با جلوگیری از سوزاندن گازهای همراه در مناطق اهواز، آغاجاری، گچساران و گازهای ارسالی به مشعل در منطقه هفت شهیدان به عنوان راهکارهای بلندمدت نفت‌خیز جنوب در این زمینه نام برد و افزود: این پروژه‌ها از طریق منابع مالی داخلی در حال پیگیری است.

مدیریت آلودگی خاک از سوی نفت‌خیز جنوب

 رئیس اچ‌اس‌یی شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب گفت: آلودگی خاک در پاره‌ای از اوقات به دلیل بالابودن سطح ایستایی سبب آلودگی منابع آب زیرزمینی می‌شود که بر این اساس نفت‌خیز جنوب مسائل مربوط به آلودگی خاک ناشی از نشت‌های احتمالی خطوط لوله فرسوده و عملیاتی را پیگیری می‌کند.

نادری تصریح کرد: با توجه به ابلاغ قانون حفاظت خاک درصددیم با استفاده از خدمات شرکت‌های فعال در زمینه پاکسازی خاک، روش‌های مختلف حرارتی، فیزیکی، شیمیایی و به‌خصوص زیستی را به‌کار بریم.

وی به مسئله لجن‌های نفتی اشاره و از آن به عنوان عامل آلوده‌کننده خاک یاد کرد ‌و افزود: هم‌اکنون این لجن‌های نفتی در فرآیند مزایده به کارخانجات فرآوری ارسال و از آنها برای تهیه حلال‌های آلی، پوشش‌های عایق و... استفاده می‌شود.

کد خبر 296486

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
0 + 0 =