حفر و تکمیل ۸۸ حلقه چاه در کارنامه ۹ ماه شرکت ملی حفاری

معاون مدیرعامل شرکت ملی حفاری در عملیات حفاری گفت: با تلاش متخصصان و کاربست ناوگان حفاری این شرکت، عملیات حفر و تکمیل ۸۸ حلقه چاه‌ نفت و گاز در ۹ ماهه امسال در مناطق خشکی و دریایی کشور پایان یافت.

به گزارش شانا به نقل از شرکت ملی حفاری ایران، محمد آل‌خمیس گفت: از تعداد ۸۸ حلقه چاه حفاری‌شده نفت و گاز در ۹ ماه امسال، یک حلقه چاه اکتشافی، ۲۶ حلقه توسعه‌ای، ۷ حلقه توصیفی و ۵۴ حلقه تعمیری تکمیلی بوده است.

وی متراژ حفاری در این مدت را ۱۱۹ هزار و ۴۳۸ متر عنوان و اظهار کرد: از شمار چاه‌ها ۶۴ حلقه در گستره عملیاتی شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب و ۱۲ حلقه در شرکت نفت فلات قاره است.

آل‌خمیس گفت: دو حلقه از چاه‌ها نیز در شرکت نفت مناطق مرکزی، سه حلقه در شرکت مهندسی و توسعه نفت و ۶ حلقه در قالب پروژه‌ای و یک حلقه در حوزه مدیریت اکتشاف شرکت ملی نفت ایران حفر شده است.

معاون مدیرعامل شرکت ملی حفاری ایران در عملیات حفاری افزود: از ابتدای فروردین تا پایان آذرماه با تلاش‌های انجام‌شده و در نتیجه تعامل و هماهنگی با شرکت‌های متقاضی، حفاری ۹ حلقه چاه، ۸۹ روز زودتر از برنامه تعریف‌شده از سوی کارفرما خاتمه یافت.

وی با اشاره به برخورداری ناوگان شرکت ملی حفاری ایران از ۷۲ دستگاه حفاری خشکی و دریایی اظهار کرد: در ۹ ماه گذشته ۲۶ دستگاه حفاری سبک، سنگین و فوق سنگین ناوگان این شرکت در حفاری چاه‌های توسعه‌ای، سه دستگاه در حفر چاه‌های توصیفی، چهار دستگاه در پروژه‌های اکتشافی و ۲۵ دستگاه در تعمیر چاه‌های در حال بهره‌برداری و تولیدی در مدار عملیات قرار داشته است.

آل‌خمیس گفت: امسال در قالب پروژه‌های نگهداشت و افزایش تولید شرکت ملی نفت ایران، عملیات اجرایی پنج حلقه چاه در نفت‌شهر در حوزه فعالیت شرکت نفت مناطق مرکزی و هفت حلقه چاه در میدان نفتی گچساران در وسعت کاری شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب آغاز شده است که براساس برنامه در مراحل اجرا قرار دارد.

کد خبر 296985

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 1 =