مسئولان و سازمان‌های دولتی و غیردولتی در قبال مرگ خاموش مسئول هستند

رئیس اچ‌اس‌یی شرکت ملی گاز با تاکید بر اینکه همه مسئولان و سازمان‌ها در قبال وقوع مرگ خاموش در کشور مسئول هستند، گفت: برنامه‌ریزی دقیق و اجرای آن در همه سازمان‌ها سبب می‌شود درصد مرگ خاموش به صفر برسد.

به گزارش شانا به نقل از شرکت ملی گاز ایران، غلامرضا بهمن‌نیا اظهار کرد: باید به همه مسئولان و سازمان‌ها یادآوری شود که در قبال حوادث ناشی از مصرف نادرست گاز طبیعی در کشور مسئول هستند، برای کشور ما تأسف‌بار است که چنین آماری در زمینه مرگ‌ومیر با استنشاق گاز CO داشته باشیم، در حالی که بیشترین حوادثی که منجر به گازگرفتگی و فوت هموطنان‌مان شده، ناشی از عوامل بسیار کوچک و پیش پا افتاده بوده است.

وی افزود: بیش از ۸۸ درصد حوادث منجر به فوت در بخش گازگرفتگی و مرگ خاموش، به سبب استفاده نادرست از دودکش‌های نامناسب و موانعی است که در مسیر دودکش قرار گرفته بودند.

رئیس اچ‌اس‌یی شرکت ملی گاز ایران، با تاکید بر اینکه همه ما در کنار مسئولیت‌های قانونی، مسئولیت‌های اجتماعی نیز به‌عهده داریم، اظهار کرد: امیدواریم با برنامه‌ریزی دقیق و هدفمند در سال ۱۴۰۰، حوادث یادشده را به صفر برسانیم. به نظر من، با فرهنگ‌سازی، آموزش همگانی و استفاده از تجهیزات مناسب و... به آسانی می‌توانیم هدف مورد نظر را محقق کنیم.

وی یادآور شد: باید از مسئولان سازمان‌ها بخواهیم برنامه کاربردی و عملی درباره راهکارهای کاهش مرگ خاموش ارائه دهند و در برابر برنامه‌های خود پاسخگو باشند.

کد خبر 297156

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 8 =