رشد قابل ملاحظه شاخص گازرسانی شهری و روستایی کشور

معاون وزیر نفت در امور گاز، از رشد قابل ملاحظه شاخص گازرسانی شهری و روستایی در کشور خبر داد و گفت: اکنون ضریب نفوذ گازرسانی شهری و روستایی به ۹۵ درصد رسیده است.

به گزارش خبرنگار شانا، در نشست هم‌اندیشی مرگ خاموش که امروز (سه‌شنبه، سوم دی‌ماه) با حضور نمایندگان وزارتخانه‌ها و سازمان‌های مرتبط با حوادث گازگرفتگی به میزبانی شرکت ملی گاز ایران برگزار شد، حسن منتظرتربتی، مدیرعامل شرکت ملی گاز ایران با ارائه توضیحاتی درباره اهمیت و جایگاه گاز طبیعی در سبد انرژی کشور، گفت: ایران تنها کشوری است که شبکه‌ گازرسانی با چنین وسعتی را در اختیار دارد و تحقق آن به سبب دغدغه نظام و دولت برای گسترش رفاه عمومی در همه نقاط کشور است.

وی رسیدن گاز طبیعی به شهرها و روستاها را نویدبخش حضور آرامش و آسایش در زندگی مردم توصیف کرد و ادامه داد: اکنون ضریب نفوذ گازرسانی شهری و روستایی به ۹۵ درصد رسیده است که بنا بر این آمار، می‌توان گفت به‌طور تقریبی همه خانوارها از گاز بهره‌مند شده‌اند.

تربتی تعداد روستاهای گازرسانی شده در هر سال از سال‌های اخیر را بیش از ۳ هزار روستا اعلام کرد و افزود: توسعه شبکه گازرسانی باید با فرهنگ‌سازی برای استفاده ایمن و صحیح از گاز همراه باشد. فعالیت در این باره بیش از آنکه وظیفه اجرایی شرکت ملی گاز ایران باشد در حوزه مسئولیت اجتماعی ما قرار دارد.

مدیرعامل شرکت ملی گاز ایران، با تاکید بر لزوم کاهش خطرهای ناشی از مصرف نادرست گاز طبیعی گفت: گاز با سختی و مشقت فراوان تولید، پالایش، منتقل و توزیع می‌شود و نباید در پایان این راه پرزحمت برای مردم خطر ایجاد کند.

وی یادآور شد: بیشترین آمار حوادث گاز طبیعی مربوط به موضوع ساده «دودکش» است. متاسفانه مردم با هر سطح تحصیلات و موقعیت اجتماعی که باشند از خطرهای نصب ناایمن دودکش اطلاع کمی دارند. موضوع دودکش‌ها بسیار ساده، اما پراهمیت است که به سبب نبود اطلاعات کافی راجع به آن، هر سال شاهد وقوع حوادثی در این زمینه هستیم.

کد خبر 296940

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 11 =