صرفه‌جویی بیش از ۷۰ میلیون لیتر بنزین در منطقه چالوس

مدیر شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه چالوس از صرفه‌جویی ۷۳ میلیون لیتری در مصرف بنزین این منطقه از ابتدا تا پایان آذرماه سال ۹۸ با اقبال مردم به مصرف گاز طبیعی فشرده (سی‌ان‌جی) خبر داد.

به گزارش شانا به نقل از شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه چالوس، تورج امانی در این باره گفت: براساس آمار، از ابتدای سال تاکنون با افزایش مصرف این سوخت پاک، ۷۳ میلیون لیتر در مصرف بنزین این منطقه صرفه‌جویی شده و در آذرماه امسال با مصرف بیش از ۵.۶ میلیون مترمکعب سی‌ان‌جی، صرفه‌جویی در مصرف بنزین نیز به ۱۱ میلیون لیتر رسید.

وی افزود: مصرف سی‌ان‌جی در آذرماه نسبت به آبان‌ماه، حدود ۲۶ درصد رشد داشته و در پایش روزانه، مصرف روزانه جایگاه‌های سی‌ان‌جی در دی‌ماه در مقایسه با پیش از اجرای طرح مدیریت مصرف سوخت، حدود ۴۰ درصد افزایش یافته است.

بهروز شیرچی، مدیر سی‌ان‌جی شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه چالوس نیز در این‌ باره گفت: ۲۰۰ نازل فعال در غرب استان مازندران آماده سوخت‌رسانی به خودروهای ‌گازسوز هستند و به‌صورت روزانه ۱۲ هزار خودرو در سطح منطقه از سوخت سی‌ان‌جی بهره‌مند می‌شوند.

وی با اشاره به ظرفیت کمپرسورهای جایگاه‌های عرضه سی‌ان‌جی منطقه، سوختگیری بیش از ۳۰ هزار خودرو در این جایگاه‌ها را امکان‌پذیر دانست.

کد خبر 297585

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
0 + 0 =