هلدینگ خلیج‌فارس و معاونت فناوری رئیس‌جمهوری تفاهم‌نامه همکاری امضا می‌کنند

شرکت صنایع پتروشیمی خلیج‌فارس و معاونت علمی و فناوری رئیس‌جمهوری، تفاهم‌نامه همکاری امضا خواهند کرد.

به گزارش شانا، جواد گلی، مدیر روابط عمومی و امور بین‌الملل شرکت صنایع پتروشیمی خلیج‌فارس گفت: این تفاهم‌نامه در زمینه همکاری بین صنعت پتروشیمی و شرکت‌های دانش‌بنیان و استارت‌آپ‌ها برای تقویت و حمایت از ساخت داخل است که یکی از مفاد این آن برگزاری رویداد حمایت از ساخت داخل و گردهمایی شرکت‌های دانش‌بنیان با شرکت‌های تابع هلدینگ خلیج‌فارس در یک اقدام نمایشگاهی است.

وی افزود: معاونت علمی و فناوری رئیس‌جمهوری در شکل‌گیری این همکاری به هلدینگ خلیج‌فارس کمک کرد تا از این طریق جوانان و نیروهای مستعد فعال در داخل کشور، در حوزه استارت‌آپ‌ها و دانش‌بنیان‌ها شناخته شده و همچنین بتوانند وارد عرصه تولید و کار شوند.

مدیر روابط عمومی و امور بین‌الملل شرکت صنایع پتروشیمی خلیج‌فارس ادامه داد: ما در هلدینگ خلیج‌فارس برای این همکاری اعلام آمادگی کردیم شرکت‌های دانش‌بنیان و استارت‌آپ‌های مرتبط و مورد تایید معاونت علمی و فناوری در نمایشگاه پتروشیمی کیش حضور داشته باشند و شرکت‌های هلدینگ خلیج‌فارس نیز با حضور در این رویداد در زمینه تجهیزات ساخت داخل، تامین قطعات، تعمیرات، مهندسی، مشاوره و... با این شرکت‌ها گفت‌وگو کنند.

گلی در زمینه اعلام نیاز همکاری این شرکت‌ها گفت: مجموعه شرکت‌های هلدینگ خلیج‌فارس سعی می‌کنند افزون بر مذاکره با شرکت‌های داخلی در حوزه خدمات فنی مهندسی و صنعتی، در زمینه خدمات غیرصنعتی مانند خدمات تغذیه، پروازی، اسکان، اقامت و گردشگری ساخت‌وساز، عمران و... نیز در این نمایشگاه گفت‌وگو کنند، به‌ویژه برای شرکت‌هایی که در مناطق صنعتی فعال هستند و بومی مناطق همجوار محسوب می‌شوند.

وی رویکرد برگزاری نمایشگاه حمایت از ساخت داخل با تمرکز بر هلدینگ خلیج‌فارس در جزیره کیش را نقطه عطفی برای استفاده از توان تولیدکنندگان و سازندگان داخلی در فضای نمایشگاهی مشترک عنوان کرد و افزود: سازندگان داخلی در فضای نمایشگاهی مشترک می‌توانند در زمینه نیازمندی‌های تجهیزات، تامین قطعات، مدیریت دانش، تعمیرات، بومی‌سازی، مشاوره و مهندسی معکوس و... مذاکره کنند و سرانجام به انعقاد قراردادهای همکاری بینجامد.

مدیر روابط عمومی و امور بین‌الملل شرکت صنایع پتروشیمی خلیج‌فارس، حضور سازندگان تجهیزات صنعت نفت در داخل کشور را مثبت دانست و عنوان کرد: در سال‌های گذشته مجموعه وزارت نفت و صنعت پتروشیمی تلاش‌هایی برای حداکثرسازی بهره‌گیری از توان داخل و تامین تجهیزات، قطعات و مواد اولیه مصرفی در صنعت پتروشیمی آغاز کردند و با کمک سازندگان تجهیزات داخلی توانستند سطح استفاده از امکانات داخلی را افزایش دهند و از سوی دیگر تکیه صنعت پتروشیمی به متخصصان داخلی هم افزایش یافت.

گلی تصریح کرد: با تداوم این رویکرد، شرکت‌های هلدینگ خلیج‌فارس نیز به دنبال وظیفه سازمانی خود میزان استفاده از امکانات ساخت داخل را افزایش داده و از تولیدکنندگان داخلی حمایت کرده و خواهند کرد و با ادامه این روند، رشد و توسعه شرکت‌های تولیدی در پایین‌دست صنعت پتروشیمی و اشتغال بیشتر در مناطق همجوار صنعت و پتروشیمی ایجاد خواهد شد.

کد خبر 298570

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 4 =