توسعه صنعت پتروشیمی راه تولید سرمایه در کشور است

مشاور عالی معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری با تأکید بر اقتصاد مبتنی بر نفت و تکمیل زنجیره ارزش گفت: راه تولید سرمایه در کشور توسعه صنعت پتروشیمی است.

به گزارش خبرنگار شانا، علی وطنی روز یکشنبه، ۲۷ بهمن ماه جاری در آیین آغاز به کار همایش و نمایشگاه تخصصی ساخت داخل در صنعت پتروشیمی با اشاره به اینکه ارزش کل محصولات تولیدی صنعت پتروشیمی جهان بالغ بر ۳ هزار و ۲۰۰ میلیارد دلار است، افزود: ۶ درصد انرژی جهان در سال ۲۰۱۴ فقط به عنوان خوراک صنعت پتروشیمی استفاده شده است.

وطنی نوآوری و توسعه فناورانه را به‌عنوان یکی از گلوگاه‌های توسعه صنعت پتروشیمی عنوان و تصریح کرد: نکته کلیدی برای زیست‌بوم فناوری نیروی انسانی است که باید از نیروهای تحصیلکرده کشور به‌عنوان بهترین فرصت استفاده کرد.

مشاور عالی معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری با بیان اینکه سهم صنایع پتروشیمی از گاز در کشور باید افزایش یابد، گفت: گاز تنها برای سوزاندن نیست. اگر وارد صنعت پتروشیمی شود، ارزش افزوده بسزایی را ایجاد می‌کند و راه تولید سرمایه در صنعت پتروشیمی است.

وطنی با تأکید بر اقتصاد مبتنی بر نفت نه اقتصاد متکی بر نفت و تکمیل زنجیره ارزش که عین سیاست است، افزود: سال‌ها رنج می‌بردیم که واردکننده بنزین هستیم؛ قدردان آنهایی که پالایشگاه ستاره خلیج‌فارس را راه‌اندازی و از این سرمایه باارزش میعانات گازی استفاده کردند هستیم. 

همایش و نمایشگاه تخصصی ساخت داخل در صنعت پتروشیمی با تمرکز بر شرکت صنایع پتروشیمی خلیج‌فارس به مدت ۳ روز از ۲۷ تا ۲۹ بهمن ماه در جزیره کیش دایر است.

کد خبر 299912

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =