سومین دکل حفاری ساخت جهاد دانشگاهی سال آینده واگذار می‌شود

مدیرعامل شرکت ملی حفاری ایران از واگذاری سومین دکل حفاری ساخت جهاد دانشگاهی تا اواسط سال آینده خبر داد و گفت: ساخت این دکل‌ها با اتکا به دانش متخصصان داخلی محقق شده است.

به گزارش شانا به نقل از شرکت ملی نفت ایران، سیدعبدالله موسوی صبح امروز (سه‌شنبه، ۲۹ بهمن‌ماه) در آیین رونمایی دستگاه حفاری ۷۲ فتح که در محل سایت بازسازی شماره یک شرکت ملی حفاری ایران و با حضور وزیر نفت، مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران، استاندار خوزستان و شماری از مدیران ارشد صنعت نفت و جهاد دانشگاهی برگزار شد، اظهار کرد: قرارداد بومی‌سازی سه دستگاه حفاری در سال ۹۴ میان شرکت ملی حفاری و جهاد دانشگاهی امضا شد که نخستین دکل داخلی‌ساز ( ۷۱ فتح)، شهریورماه ۹۷ تحویل شد.

وی افزود: دکل 71 فتح که پارسال عملیاتی شد، تاکنون ۱۵ حلقه چاه به متراژ ۵۱ هزار متر حفاری کرده است.

موسوی با بیان اینکه دکل ۷۲ فتح، دومین دکل ساخت داخل است که از سوی جهاد دانشگاهی تحویل شده است، اظهار کرد: ۴۵ درصد ساخت این دکل به‌طور کامل ایرانی‌سازی شده است که امیدواریم با انتقال دانش فنی که طی این قرارداد انجام‌شده، باقی بخش‌های آن نیز داخلی‌سازی شود.

مدیرعامل شرکت ملی حفاری ایران عنوان کرد: بر اساس برنامه، سومین دکل (۷۳فتح) نیز تا اواسط سال آینده از طرف جهاد دانشگاهی به شرکت ملی حفاری ایران تحویل می شود.

به گفته موسوی، این موفقیت در ساخت دکل، مرهون تاکیدات وزیر نفت و مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران و تعامل و هم‌افزایی شرکت ملی حفاری ایران با سازندگان، تامین‌کنندگان، شرکت‌های دانش‌بنیان و مجامع علمی کشور است.

وی اظهار کرد: تحریم هم می‌تواند اسباب زحمت و هم رحمت باشد که باید زحمت آن را تحمل کنیم و از رحمت آن استفاده کنیم؛ هر چقدر ما از صنعت ساخت داخل حمایت کنیم، استقلال و اقتدار خودمان را افزایش داده‌ایم.

موسوی از اعلام آمادگی کامل شرکت ملی حفاری ایران برای مشارکت در طرح نگهداشت و افزایش تولید ۲۸ مخزن خبر داد و گفت: این ظرفیت هم از نظر وجود نیروهای متخصص و هم از نظر تأمین دستگاه از سوی ملی حفاری برای مشارکت در همه پروژه‌های خشکی و دریا، انعقاد قرارداد حفاری اکتشافی و حتی افزایش تولید در هر مقطع زمانی وجود دارد.

کد خبر 299981

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
0 + 0 =