۱۹ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۴:۳۳
  • کد خبر: 300756
تغییر موضع عربستان در برنامه تولید نفت

عربستان در نظر دارد پس از شکست مذاکراتش با روس‌ها برای رسیدن به توافقی برای تعمیق کاهش تولید کشورهای عضو و غیرعضو اوپک تولید روزانه نفت خود را به بیش از ۱۰ میلیون بشکه برساند.

به گزارش خبرگزاری رویترز، دو منبع روز دوشنبه (۱۸ اسفندماه) اعلام کردند که پس از به توافق نرسیدن سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) و متحدانش از جمله روسیه موسوم به «اوپک پلاس» برای تعمیق کاهش تولید نفت، عربستان تولید نفت خود را به بیش از ۱۰ میلیون بشکه در روز می‌رساند.

به گفته این منابع، شرکت دولتی نفت سعودی آرامکو پس از انقضای توافق پیشین اوپک‌پلاس در پایان ماه مارس، تولید نفت خام خود را افزایش می‌دهد.

شرکت سعودی آرامکو روز شنبه (۱۷ اسفندماه)، پس از نبود توافق اوپک و روسیه برای تعمیق کاهش عرضه نفت خام، قیمت رسمی فروش نفت خود را برای تحویل به مشتریان مقاصد مختلف در ماه آوریل به‌شدت کاهش داد.

این منابع تولید نفت عربستان در ماه آوریل را بیش از 10 میلیون بشکه در روز برآورد کردند.

یکی از منابع گفت: عربستان با کسی در جنگ نیست، اما منافع خود را دنبال می کند.

وی افزود: با انقضای توافق پیشین، همه تولید را افزایش خواهند داد.

به گزارش شانا، پس از آنکه روسیه به پیشنهاد اوپک برای کاهش شدید تولید نفت به‌منظور تثبیت قیمت‌ها پاسخ منفی داد و اوپک در واکنش، محدودیت تولید پیشین را متوقف کرد، قیمت شاخص نفت خام برنت روز جمعه (۱۶ اسفندماه) بیشترین افت روزانه خود را طی ۲۹ سال گذشته تجربه کرد.

کد خبر 300756

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 0 =