اروندان ملزومات بهداشتی مجاوران تأسیسات نفتی را تأمین می‌کند

مدیرعامل شرکت نفت و گاز اروندان از همکاری با فرمانداری‌ها و کمیته‌های سلامت شهرستان‌های همجوار تأسیسات نفتی به‌منظور تامین لجستیک و ملزومات بهداشتی و ایمنی در حد توان این شرکت خبر داد.

به گزارش شانا به نقل از شرکت ملی نفت ایران، جهانگیر پورهنگ در مورد اقدام‌های پیشگیرانه و مقابله‌ای شرکت نفت و گاز اروندان با ویروس کرونا، گفت: برگزاری نشست کمیته راهبردی و تخصصی سلامت، نخستین اقدامی بود که شرکت اروندان با حضور همه مسئولان و دست‌اندرکاران مرتبط با این موضوع انجام داد و نتیجه این نشست در قالب دستورعمل‌هایی به اجرا درآمد.

وی افزود: از جمله دستورعمل‌های برگرفته از کمیته راهبردی و تخصصی سلامت، برگزاری جلسه آموزش و پرسش و پاسخ برای کارکنان متولی امور مرتبط با مدیریت بحران بود که با همکاری سازمان بهداشت و درمان صنعت نفت و شبکه بهداشت و درمان خوزستان برگزار شد.

به گفته پورهنگ، در پی نشست‌های برگزارشده، مقرر شد که از برگزاری نشست‌های عمومی و غیرضروری ممانعت شود و همه کارکنانی که علائم سرماخوردگی یا بیماری زمینه‌ای دارند، ترخیص شوند. در ضمن بر اساس ابلاغیه استانداری خوزستان و با توجه به تعطیلی مدارس با زنان شاغل نیز مساعدت لازم به عمل آمد و کارکنان ستادی به حداقل ممکن تقلیل داده شد.

وی به دیگر اقدام‌های پیشگیرانه شرکت اروندان اشاره کرد و گفت: همه اتوبوس‌های سرویس کارکنان ستادی و عملیاتی و فضای اداری در اداره‌ها و مناطق عملیاتی به‌صورت روزانه ضدعفونی می‌شود. غربالگری روزانه در ورودی اداره‌ها و کارخانه‌ها نیز با استفاده از تب‌سنج‌های دیجیتالی به‌طور مستمر انجام می‌شود.

پورهنگ، تهیه و توزیع محلول ضدعفونی‌کننده دست در اداره‌ها و کارخانه‌ها، توزیع ماسک‌های تنفسی استاندارد بین همه نیروهای پیمانکاری و رسمی، بازرسی از مراکز طبخ غذا و آبدارخانه‌ها، اعلام ممنوعیت سرو غذا در اداره‌های ستادی و...را از دیگر اقدام‌های شرکت نفت و گاز اروندان برشمرد.

وی ادامه داد: همچنین با توجه به مشکلاتی که شهرستان‌های همجوار تأسیسات نفتی دارند، سعی کردیم در حد توان از نظر لجستیک و ملزومات بهداشتی و ایمنی با وجود همه مشکلاتی که در تأمین این ملزومات در بازار وجود دارد، با فرمانداری‌ها و کمیته‌های سلامت شهرستان‌های همجوار تأسیسات نفتی همکاری کنیم.

پورهنگ اظهار کرد: اقدام‌های پیشگیرانه با کرونا به‌صورت مستمر و روزانه پیگیری می‌شود و در صورتی که ابلاغیه یا دستورعمل جدیدی صادر شود، همه آنها را نیز رعایت می‌کنیم. در مجموع شرکت نفت و گاز اروندان همه تلاش خود را می‌کند تا از این بحران با کمترین ضرر و زیان و با حفظ سلامتی همه کارکنان عبور کند.

کد خبر 301048

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
0 + 0 =