۱۰ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۴:۵۶
  • کد خبر: 301212
صف نفتکش‌ها برای ذخیره‌سازی نفت خام روی آب

برخی منابع اعلام کردند که مازاد عرضه جهانی نفت خام سبب شده است معامله‌گران نفتکش‌های بیشتری را برای ذخیره‌سازی روی دریا رزرو کنند. 

به گزارش خبرگزاری رویترز، منابع حمل‌ونقل روز جمعه (هشتم فروردین‌ماه) اعلام کردند: معامله‌گران روز پنجشنبه (هفتم فروردین‌ماه)، حداقل پنج نفتکش غول‌پیکر را برای ذخیره نفت در دریا رزرو کرده‌اند.

این اقدام در پی اعلام آمریکا مبنی بر توقف خرید نفت برای ذخیره‌سازی راهبردی این کشور و افزایش ذخیره‌سازی‌های جهانی نفت رخ داد.

منابع حمل‌ونقل گفتند: نفتکش‌هایی که هر کدام ظرفیت حداکثر ۲ میلیون بشکه نفت را دارند، به‌منظور فروش نفت با مبلغی بیشتر در آینده، به‌مدت حداقل سه ماه رزرو شده‌اند، زیرا محموله‌های تحویل کوتاه‌مدت ارزان‌تر از تحویل بلندمدت هستند.

عرضه مازاد و قیمت ارزان نفت در بازارهای جهان سبب شده است تلاش بازیگران نفتی برای یافتن گزینه‌های ذخیره‌سازی در خشکی یا شناور روی آب افزایش یابد.

در چنین شرایطی، غول‌های نفتی و شرکت‌های بازرگانی برای ذخیره نفت تولیدی خود یا خرید ارزان از بازار، به امید بهبود شرایط بازار و فروش نفت با قیمتی بالاتر در آینده، نفتکش رزرو می‌کنند.

شرکت مشاوره کلارکسونز در این باره گفت: فعالیت‌ها دوباره آغاز شده‌اند و دارندگان نفتکش‌ها خواستار هزینه بیشتری هستند، سود تحویل درازمدت سبب افزایش ذخیره‌سازی شناور می‌شود.

کد خبر 301212

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
0 + 0 =