آمریکا بخشی از تعهد کاهش تولید مکزیک را جبران می‌کند

رئیس‌جمهوری آمریکا اعلام کرد که آمریکا بخشی از تعهد کاهش تولید مکزیک را جبران می‌کند.

به گزارش خبرگزاری رویترز از واشینگتن، دونالد ترامپ، دقایقی پیش (روز جمعه،۲۲ فروردین‌ماه) اعلام کرد که ایالات متحده به مکزیک برای کاهش تولید نفت در قالب توافق کاهش تولید کشورهای عضو و غیرعضو سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) موسوم به اوپک پلاس کمک می‌کند.

اوپک و متحدانش روز پنجشنبه (۲۱ فروردین‌ماه) برای مجموع کاهش تولید روزانه ۱۰ میلیون بشکه‌ای کشورهای عضو و غیرعضو اوپک از یکم ماه مه سال ۲۰۲۰ میلادی برای یک بازه زمانی اولیه به‌مدت دو ماه که پایان این بازه ۳۰ ژوئن امسال خواهد بود، سپس برای کاهش عرضه روزانه ۸ میلیون بشکه در یک بازه زمانی ۶ ماهه از یکم ژوئیه تا ۳۱ دسامبر سال ۲۰۲۰ و سرانجام کاهش عرضه روزانه ۶ میلیون بشکه در بازه زمانی سوم از یکم ژانویه ۲۰۲۱ تا ۳۰ آوریل ۲۰۲۲ به‌مدت ۱۶ ماه، توافق کردند.

همه تولیدکنندگان عضو و غیرعضو اوپک حاضر در توافق‌نامه همکاری (۲۲ کشور) به استثنای مکزیک در نشست فوق‌العاده بیش از ۱۰ ساعته وزیران نفت و انرژی اوپک درباره موارد یادشده به توافق رسیدند، در نتیجه این توافق مشروط به رضایت مکزیک است.

نشست فوق‌العاده وزیران نفت و انرژی G۲۰ از طریق وبینار که قرار است دن برولیت، وزیر انرژی آمریکا هم در آن شرکت کند، امروز ساعت ۱۷ و ۳۰ به وقت تهران آغاز شده است و همچنان ادامه دارد.

کد خبر 301605

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 16 =