گازرسانی به صنایع؛ مهم‌ترین برنامه سال ۹۹ شرکت گاز تهران

مدیرعامل شرکت گاز استان تهران گازرسانی به صنایع را مهم‌ترین اقدام سال ۹۹ این شرکت دانست و گفت: پیش‌تر مساعدتی که به‌صورت یارانه به بخش صنایع می‌شد، حدود ۲۴۰ میلیون تومان بود که امسال این رقم برای کل شرکت‌های استانی گاز کشور به ۶۰۰ میلیون تومان رسیده است.

به گزارش شانا به نقل از شرکت ملی گاز ایران، احمد دارابی اظهار کرد: براساس مصوبه‌های شورای اقتصاد، واحدهای تولیدی و صنعتی که از سوخت مایع فسیلی استفاده می‌کنند، از این یارانه برخوردار می‌شوند که این مصوبه شامل همه استان‌ها می‌شود و تعداد ۹۷۲ مورد از شمول این مصوبه مربوط به استان تهران است.

وی ادامه داد: این موضوع بی‌شک میل و رغبت مشترکان باقی‌مانده در صنایع را که حدود پنج درصد هستند برای پیوستن به این پروژه بیشتر خواهد کرد، هرچند این کار به دلیل فاصله زیادی که با خط لوله دارند، هزینه‌بر است، اما آنها به سمت امضای قرارداد پروژه گازرسانی با شرکت سوق داده می‌شوند.

 مدیرعامل شرکت گاز استان تهران تصریح کرد: در این بخش، خوشبختانه با اقدام‌های دولت، چهار مرحله جدید در بحث گازرسانی به صنایع و مشترکان آن ایجاد کردیم که سه مورد آنها به انتخاب پیمانکار منجر شد و مورد آخر در مرحله انتخاب پیمانکار است تا بر این اساس، بتوانیم امسال اقدام‌های ویژه‌ای را در راستای شعار سال، انجام داده باشیم و امیدواریم به اهداف کمّی و کیفی خوبی در این زمینه دست یابیم.

دارابی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به عملکرد پارسال شرکت گاز استان تهران، گفت: پارسال بحث تولید ملی مطرح بود و ما در این زمینه، اقدام‌هایی را برای همکاری با شرکت‌های تولیدکننده انجام دادیم و نشست‌هایی را برگزار کردیم.

وی افزود: شاید حدود ۲۰ تا ۲۵ درصد این نشست‌ها با استانداری درباره رفع موانع تولید و سرمایه‌گذاری بود که همکاری ما با آنها نمود ویژه‌ای داشت و در این زمینه، همکاری‌های خوبی با بخش سرمایه‌گذاری رخ داد.

مدیرعامل شرکت گاز استان تهران صرفه‌جویی و مصرف بهینه گاز را راهی برای پایداری و تاب‌آوری گاز بیان کرد و گفت: یکی دیگر از مأموریت‌های شرکت گاز استان تهران، ارائه خدمات مستمر و ایمن توزیع گاز طبیعی به‌عنوان سوخت پاک با هدف تأمین رفاه، اطمینان‌خاطر و رضایت روزافزون مشترکان گاز استان است که مصرف بهینه آن، دستیابی به این هدف را تسهیل می‌کند.

دارابی در بخش دیگری از سخنان خود اظهار کرد: پیش‌بینی ما این است که تا سال ۱۴۰۴، به‌عنوان یکی از بهترین و برگزیده‌ترین شرکت‌های تابع شرکت ملی گاز ایران معرفی شویم. این هدفی است که تعیین کرده‌ایم.

وی ادامه داد: تلاش داریم ان‌شاءالله تا پایان سال ۱۴۰۰، هیچ نقطه کوری در تهران، اعم از شهرها یا روستاها، فاقد شبکه گازرسانی نباشند.

 مدیرعامل شرکت گاز استان تهران در پایان با بیان اینکه تصور می‌کنم با توجه به نامگذاری امسال به نام «جهش تولید» و با بررسی اقدام‌های انجام‌شده در این زمینه، باید بکوشیم تلاش‌های خود را در تمامی جهات دوچندان کنیم، تصریح کرد: با توجه به سخت‌گذر بودن مسیر برخی روستاها و سنگی بودن راه‌ها، احتمال می‌دهیم پایان کار گازرسانی به برخی از آنها به ۶ ماه نخست سال ۱۴۰۰ برسد، اما با توجه به نامگذاری امسال و تأکید دولت بر گازرسانی به روستاها، اقدام‌ها و تلاش‌های خود را دوچندان خواهیم کرد تا بتوانیم هرچه سریع‌تر، تمامی روستاهای باقی‌مانده را زیر پوشش گازرسانی قرار دهیم.

کد خبر 302160

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
0 + 0 =