۷ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۸:۰۲
  • کد خبر: 302206
کیفیت گازوئیل پالایشگاه اصفهان یورو ۵ می‌شود

مدیرعامل شرکت پالایش نفت اصفهان گفت: با راه‌اندازی واحد تصفیه گازوئیل تا پایان امسال، استاندارد گازوئیل تولیدی در این پالایشگاه به یورو ۵ می‌رسد.

به گزارش شانا به نقل از شرکت پالایش نفت اصفهان، مرتضی ابراهیمی در بازدید مدیرکل امور مالیاتی استان و شهردار اصفهان از واحدهای عملیاتی و پروژه‌های در دست اجرای این شرکت گفت: هم‌اکنون روزانه ۱۲ میلیون لیتر بنزین با استاندارد یورو ۵ در این پالایشگاه تولید می‌شود.

 وی افزود: این شرکت روزانه ۲۲ میلیون لیتر گازوئیل تولید می‌کند که حدود ۲ میلیون لیتر آن با استاندارد یورو تولید و به واحد اتوبوسرانی اصفهان ارائه می‌شود.

مدیرعامل پالایشگاه اصفهان با بیان اینکه این پالایشگاه در کنار پالایش روزانه حدود ۳۷۰ هزار بشکه نفت خام و تولید فرآورده‌های نفتی، خوراک صنایع پایین دستی همچون شرکت‌های پتروشیمی اصفهان، پتروشیمی اراک، نفت سپاهان، پالایش نفت جی و صنایع شیمیایی ایران را تأمین می‌کند، گفت: پالایشگاه اصفهان توجه به محیط زیست را در اولویت برنامه‌های خود قرار داده و پروژه‌های کلان زیست‌محیطی فراوانی اجرا کرده است یا در حال اجرا دارد.

ابراهیمی تأکید کرد: در حالی که استاندارد فضای سبز برای پالایشگاه‌ها ۲۰ درصد مساحت کل آنها تعیین شده،  ۱۱۴.۵ هکتار از ۳۴۰ هکتار وسعت این پالایشگاه را به فضای سبز اختصاص دادیم که این مقدار، ۳۶ درصد فضای پالایشگاه است.

ابراهیمی به تعهدهای این شرکت همسو با مسئولیت‌های اجتماعی اشاره کرد و گفت: پالایشگاه اصفهان  برای مبارزه با ویروس کرونا، طی برنامه‌ریزی‌های منظم، تاکنون ۹ میلیارد تومان برای مقابله با کرونا به شهرداری اصفهان و دانشگاه علوم پزشکی اصفهان کمک کرده است.

وی ارسال بسته‌های بهداشتی (شامل ماسک N95، دستکش لاتکس، ژل ضدعفونی‌کننده دست، محلول نیم لیتری ضدعفونی‌کننده و افشانک اسپری) به مراکز بهداشتی و تولید ماده ضدعفونی‌کننده و توزیع رایگان آن در اداره‌ها، سازمان‌ها و شرکت‌های متقاضی در سطح استان اصفهان که تا به حال حدود ۱۵۰ هزار لیتر بوده است و همچنان نیز ادامه دارد را از دیگر اقدام‌های این شرکت عنوان کرد.

مدیرعامل شرکت پالایش نفت اصفهان با اظهار امیدواری به قطع زنجیره سرایت این ویروس با توجه به پروتکل‌های بهداشتی تأکید کرد: به‌طور حتم با همراهی و همدلی هموطنان از این بحران عبور خواهیم کرد.

مدیرکل امور مالیاتی استان نیز از اقدام‌های پالایشگاه اصفهان قدردانی کرد و اظهار داشت: این شرکت صنعتی یکی از بهترین مودیان مالیاتی محسوب می‌شود و خوشبختانه همیشه با پرداخت‌های به‌موقع بسیار کمک‌رسان بوده است.

شهردار اصفهان نیز ضمن ارج نهادن به فعالیت‌های پالایشگاه در زمینه مسئولیت‌های اجتماعی گزارشی از اقدام‌های شهرداری اصفهان در جهت آبادانی، رفاه و آرامش مردم اصفهان و ایجاد بسترهای مناسب توسعه‌ای در سطح منطقه به‌عنوان مولفه‌های ایجاد شهری زیبا و مدرن ارائه و اظهار امیدواری کرد با همکاری سازمان‌ها و مردم، پروژه‌های شهرداری اصفهان در سال ۹۹ به بهره‌برداری کامل برسد.

کد خبر 302206

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
0 + 0 =