سخنان رئیس دوره‌ای اوپک به مناسبت آغاز اجرای توافق کاهش عرضه

رئیس دوره‌ای اوپک گفت: با توجه به رویارویی بازارهای جهانی نفت خام با دشواری‌های بی‌سابقه، اجرایی شدن کامل تعهد همه امضاکنندگان حاضر در توافق کاهش عرضه ائتلاف اوپک پلاس حائز اهمیت است.

به گزارش شانا، به نقل از خبرگزاری الجزایر پرس سرویس، محمد عرقاب، وزیر انرژی و معادن الجزایر روز پنجشنبه (۱۱ اردیبهشت‌ماه) بر ضرورت پایبندی بیش از ۱۰۰ درصدی اعضا به سهمیه‌ها تأکید و تصریح کرد: الجزایر برای کاهش تولید نفت خام خود مطابق تعهدش در توافق کاهش عرضه کشورهای عضو غیرعضو اوپک (اوپک پلاس) از یک ماه مه (۱۲ اردیبهشت‌ماه) آمادگی دارد، همچنین از دیگر تولیدکنندگان برای اعلام کاهش داوطلبانه تولید نفت تشکر می‌کنم.

وی گفت: تأثیر بحران شیوع ویروس کرونا بر بازار نفت بسیار شدید بوده و این شرایط سقوط قیمت‌ها و بالا رفتن سطح ذخیره‌سازی‌های جهانی نفت را به دنبال داشته است.

عرقاب افزود: افزایش تدریجی تقاضای نفت در پی از سرگیری فعالیت‌های اقتصادی جهان از یک سو و  کاهش عرضه نفت از سوی دیگر سبب بازگشت تدریجی ثبات به بازار نفت می‌شود.

رئیس دوره ای اوپک گفت:‌ تردیدهای بسیاری پیش‌روی بازار است و این شرایط سبب سطح بالای نوسان‌ها در بازار نفت در هفته‌های آینده می‌شود. در این فضا اوپک به رصد تحولات، شرایط و چشم‌اندازها در بازار نفت ادامه می‌دهد و در قالب توافقنامه همکاری کشورهای عضو و غیرعضو اوپک برای انجام هرگونه اقدام لازم آمادگی دارد.

توافق ۲۳ عضو ائتلاف اوپک پلاس برای کاهش عرضه روزانه ۹.۷ میلیون بشکه نفت مصوب دهمین نشست وزارتی فوق‌العاده اوپک و غیراوپک از طریق وبینار در ۲۴ فروردین‌ماه، از امروز (۱۲ اردیبهشت‌ماه) وارد فاز اجرایی شد.

کد خبر 302381

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 2 =