کیفیت و ارزش گاز مایع فازهای ۲ و ۳ پارس جنوبی افزایش یافت

مدیر پالایشگاه سوم مجتمع گاز پارس جنوبی از افزایش کیفیت و ارزش گاز مایع (ال‌پی‌جی) این پالایشگاه خبر داد.

به گزارش شانا به نقل از شرکت ملی گاز ایران، محمد شفیع مؤذنی گفت: با توجه به نامگذاری امسال از سوی مقام معظم رهبری و در ادامه برنامه سال‌های پیش در راستای تولید داخل و حمایت از کسب‌وکارهای داخلی، کمیته‌های ساخت داخل و خودکفایی مجتمع فعال‌تر خواهند شد.

وی با بیان اینکه امسال همه تلاش برای استفاده از خدمات ساخت داخل در تأمین تجهیزات مورد نیاز پالایشگاه به‌کار گرفته خواهد شد، اظهار کرد: همکاری با شرکت‌های دانش‌بنیان برای رفع مشکلات پالایشگاه و بهینه‌سازی فرآیندها در حال اجراست.

مدیر پالایشگاه سوم مجتمع گاز پارس جنوبی تصریح کرد: در همین راستا پروژه کاهش توتال سولفور LPG تولیدی پالایشگاه با یکی از پارک‌های علم و فناوری کشور در حال انجام است که خروجی آن به افزایش کیفیت و ارزش محصول، کاهش تولید ضایعات و آلاینده‌های محیط زیستی و همچنین ایجاد روش جدیدی برای تصفیه گاز مایع منجر خواهد شد.

مؤذنی اظهار کرد: براساس اهداف تعیین‌شده برای امسال و با نگاه به شعار «جهش تولید»، برنامه‌هایی برای کاهش توقفات اضطراری و برنامه‌ریزی‌شده، بهینه‌سازی شرایط فرآیندی و افزایش میزان تولید اتان در پالایشگاه تهیه شده که به افزایش تولید پالایشگاه منجر خواهد شد.

به گفته وی، این  پالایشگاه در راستای حل مشکلات و ارتقای کیفیت و کمیت محصولات با شرکت‌های مختلف داخلی در حال همکاری است که از جمله می‌توان به ساخت داخل غربال‌های مولکولی و پیگیری ساخت کاتالیست جیوه با همکاری شرکت‌های دانش‌بنیان نام برد. این کاتالیست اهمیت زیادی در تولید پالایشگاه دارد و تاکنون از منابع خارجی تأمین می‌شد.

مدیر پالایشگاه سوم مجتمع گاز پارس جنوبی افزود: ارتقای کیفیت محصول گاز مایع پالایشگاه با کمک پارک علم و فناوری، انجام پروژه‌های پژوهشی مرتبط با افزایش کارایی مبدل‌های حرارتی و کاهش مصرف انرژی در پالایشگاه، استفاده از خدمات شرکت‌های دانش‌بنیان برای افزایش کارایی فیلترهای گاز ورودی، تعمیر و راه‌اندازی مجدد کمپرسور هوای پالایشگاه با استفاده از خدمات شرکت‌های داخلی و رفع نیاز از خرید خارج از مهم‌ترین فعالیت‌های پالایشگاه سوم در حوزه ساخت داخل است.

کد خبر 302590

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 8 =