رئیس‌جمهوری بر تکمیل طرح‌های توسعه‌ای صنعت نفت تأکید کرد

رئیس‌جمهوری در گفت‌وگو با وزیر نفت، بر ضرورت تسریع فرآیند تکمیل و توسعه طرح‌ها و پروژه‌های صنعت نفت در بخش‌های مختلف نفت، گاز و پتروشیمی تأکید کرد.

به گزارش شانا به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی دولت، حسن روحانی پس از شنیدن گزارش بیژن زنگنه، وزیر نفت درباره آخرین وضع پروژه‌های اولویت‌دار نفت، گاز و پتروشیمی در سال جاری، به تأثیر مستقیم فعال بودن این بخش در جهش تولید اشاره کرد و گفت: باید تلاش کنیم تمامی پروژه‌های نفتی به‌ویژه در حوزه پتروشیمی با استفاده از توان و ظرفیت‌های متخصصان کشورمان هرچه سریع‌تر به بهره‌برداری برسد.

وی با اشاره به اینکه خوشبختانه در حوزه‌های مختلف فعالیت مرتبط با صنعت نفت، گاز و پتروشیمی با کمترین آسیب از لحاظ ابتلا به کرونا مواجه بوده‌ایم، از تمامی کارکنان و مهندسان و کارگران صنعت نفت که در ماه‌های اخیر با وجود شرایط سخت شیوع بیماری کرونا با رعایت دستورعمل‌های بهداشتی در حوزه‌های کاری خود حاضر بوده و با تمام توان در مسیر خدمت به کشور و مردم تلاش کرده‌اند، قدردانی کرد.

براساس این گزارش، زنگنه در این گفت‌وگو گزارشی از روند اجرای پروژه‌های اولویت‌دار صنعت نفت از جمله طرح‌های پارس جنوبی، طرح پایانه جاسک و خط لوله هزار کیومتری گوره - جاسک و طرح‌های پتروشیمی و پروژه‌های غرب کارون و چگونگی حل برخی مشکلات پیش رو به رئیس‌جمهوری ارائه کرده است.

کد خبر 303162

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
0 + 0 =