آرامکو اعلام قیمت رسمی فروش نفت برای ماه ژوئیه را به تعویق انداخت

برخی منابع عنوان کردند که آرامکو اعلام قیمت رسمی فروش نفت برای ماه ژوئیه را به دلیل برگزاری نشست اوپک پلاس به تعویق انداخته است.

به گزارش خبرگزاری رویترز از دوبی، دو منبع آگاه روز پنجشنبه (۱۵ خردادماه) اعلام کردند که اعلام قیمت رسمی فروش شرکت سعودی آرامکو حداقل تا روز یکشنبه (۱۸ خردادماه) و پس از مشخص شدن نتیجه نشست سازمان کشورهای صادر کننده نفت (اوپک) و متحدانش، موسوم به «اوپک پلاس» به تعویق خواهد افتاد.

آرامکو به‌طور معمول قیمت رسمی فروش خود را تا پنجم هر ماه میلادی اعلام می‌کند که معیاری برای مشخص شدن قیمت نفت خام ایران، کویت و عراق است و بر قیمت روزانه ۱۲ میلیون بشکه نفت خام آسیا تأثیر می‌گذارد.

به گزارش شانا، سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) و متحدانش، موسوم به «اوپک پلاس» پس از گفت‌وگوهای فراوان موفق به جلب رضایت برخی اعضا برای تمدید مقدار کاهش تولید کنونی خود شد تا مانع سقوط بازار شود. به این منظور نشست اوپک پلاس امروز (شنبه، ۱۷ خردادماه) برگزار خواهد شد تا این تصمیم به‌طور رسمی تصویب شود.

۲۳ کشور تولیدکننده نفت اوپک و غیراوپک حاضر در توافقنامه همکاری (Declaration of Cooperation) در نشست ماه آوریل بر سر کاهش تولید در سه مرحله به ترتیب ۹ میلیون و ۷۰۰ هزار بشکه برای مدت دو ماه، ۷ میلیون و ۷۰۰ هزار بشکه برای ۶ ماه و ۵ میلیون و ۸۰۰ هزار بشکه برای ۱۶ ماه به توافق رسیدند.

کد خبر 303507

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
0 + 0 =