واحد آمونیاک پتروشیمی لردگان به مرحله تولید رسید

مدیرعامل شرکت پتروشیمی لردگان از راه‌اندازی واحد آمونیاک این مجتمع در سال جهش تولید خبر داد.

به گزارش شانا به نقل از شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس، محسن محمودی با اعلام این خبر و با اشاره به اینکه این طرح با هدف تولید ۶۷۷ هزار تن آمونیاک راه‌اندازی شده است، تصریح کرد: واحدهای تولید اوره و آمونیاک لردگان در سه مرحله طراحی شده که مرحله نخست آن یوتیلیتی بوده و به‌طور کامل عملیاتی شده است. فاز دوم تولید آمونیاک است که اکنون در مرحله بهره‌برداری قرار گرفت و در مرحله پایانی تولید اوره با ظرفیت حدود یک میلیون تن است که به امید خدا ماه آینده به بهره‌برداری می‌رسد. 

محمودی، بهره‌برداری از پتروشیمی لردگان را به این دلیل حائز اهمیت دانست که این راه‌اندازی بدون حضور کارشناسان خارجی با همت و تلاش غیورمردان صنعت پتروشیمی و با ثبت رکورد ۲۷ میلیون نفر ساعت کارکرد ایمنی بدون حادثه راه‌اندازی شده است.  

وی با اشاره به آثار مثبت این طرح برای توسعه اقتصادی منطقه، تصریح کرد: با افتتاح کامل این پتروشیمی ۶۰۰ نفر به‌صورت مستقیم و ۲ هزار نفر به صورت غیرمستقیم فعالیت می‌کنند که بیشتر آن‌ها نیروهای بومی را شامل می‌شود.

شرکت پتروشیمی لردگان در زمینی به مساحت ۱۰۰ هکتار درمنطقه فلارد (۵۵ کیلومتری شهر لردگان) شهرستان لردگان در استان چهارمحال و بختیاری  ساخته شده است.

کد خبر 303745

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
0 + 0 =