۲۵ خرداد ۱۳۹۹ - ۰۹:۴۰
  • کد خبر: 303803
سقوط بی‌سابقه تولید نفت ونزوئلا

تولید نفت خام ونزوئلا به پایین‌ترین سطح در ۷۵ سال گذشته رسید.

به گزارش خبرگزاری بلومبرگ، تولید نفت ونزوئلا، دارنده بزرگ‌ترین ذخایر نفت خام جهان، با ادامه تحریم‌های فلج‌کننده آمریکا به کمترین مقدار در ۷۵ سال اخیر کاهش یافت.

مدارک مشاهده‌شده توسط بلومبرگ نشان داد شرکت دولتی نفت ونزوئلا (پدوسا) برآورد تولید خود را از روز چهارشنبه (۲۲ خردادماه) کاهش داده و به ۳۷۴ هزار بشکه در روز رسانده که این مقدار تولید از سال ۱۹۴۵ میلادی بی‌سابقه است.

تحریم صادرات نفت ونزوئلا توسط ایالات متحده، سبب عقب‌نشینی بیشتر خریداران نفت این کشور و به حداکثر رسیدن ذخیره‌سازی نفت ونزوئلا شد و این مسئله به تعطیلی میدان‌های نفتی این کشور انجامید.

بر اساس این سند، برآورد تولید نفت ونزوئلا ۵۷ درصد کمتر از مقدار تولید برنامه‌ریزی‌شده این کشور است. این برآورد که عملکرد چاه‌های نفت را در نظر می‌گیرد، با تولید ۵۵۰ هزار بشکه در روزی که توسط منابع ثانویه در ماه مه به اوپک اعلام شده بود، تضاد بسیاری دارد.

سخنگوی پدوسا از اظهارنظر در این باره خودداری کرد.

کمربند نفتی اورینوکو، بزرگ‌ترین ذخایر نفت خام سنگین جهان، بیشترین میزان افت تولید را داشته است که براساس این سند انتظار می‌رود ۷۹ درصد تولید آن کاسته شده است. 

تولید نفت در میدان‌های نفت سبک ماراکایبو نیز ۴۵ درصد کاهش یافته است.

این تحریم‌ها به میدان‌های نفتی مشترک ونزوئلا نیز آسیب رسانده‌اند و به نظر نمی‌رسد این شرایط به‌زودی بهبود یابد. 

به گزارش شانا، صنعت نفت ونزوئلا بیش از یک سال به دلیل تحریم‌های ایالات متحده زیر فشار است و در ماه‌های اخیر دولت ترامپ فشار بیشتری بر خریداران باقی‌مانده نفت خام ونزوئلا وارد می‌کند.

واشنگتن اوایل پارسال پدوسا را به‌عنوان بخشی از تلاش‌های دولت برای برکناری نیکولاس مادورو، رئیس‌جمهوری ونزوئلا تحریم کرد. این موضوع سب شد صادرات ونزوئلا به‌شدت کاهش یابد و ذخیره‌سازی نفت خام داخلی این کشور به ۳۸ میلیون و ۲۰۰ هزار بشکه برسد که از پایان ماه آوریل ۲ میلیون و ۳۰۰ هزار بشکه افزایش یافته است.

کد خبر 303803

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
0 + 0 =