تعمیرات سالانه ۱۰ سکوی گازی پارس جنوبی پایان یافت

مدیر تولید و عملیات شرکت نفت و گاز پارس گفت: طی ۴۵ روز اخیر و با رعایت الزام‌های پیشگیرانه برای مقابله با شیوع کرونا، تعمیرات سالانه ۱۰ سکوی گازی با موفقیت انجام شد.

به گزارش شانا به نقل از شرکت نفت و گاز پارس، علیرضا عبادی با اشاره به تداوم تولید گاز و انجام تعمیرات سالانه سکوهای پارس جنوبی، گفت: اقدام‌های پیشگیرانه برای مقابله با کرونا، وقفه ای در فعالیت‌های عملیاتی پارس جنوبی ایجاد نکرده است.

وی به آغاز تعمیرات سالانه سکوهای پارس جنوبی از نیمه اردیبهشت‌ماه امسال اشاره کرد و گفت: طبق برنامه‌ریزی صورت گرفته، ۲۴ سکو از مجموع سکوهای پارس جنوبی تا پایان مهرماه امسال، در تعمیرات سالانه پایش می‌شوند.

عبادی با بیان اینکه تعمیرات اساسی سکوهای گازی پارس جنوبی با توجه به کاهش تقاضا در مصرف گاز در نیمه نخست سال اجرا می‌شود، ادامه داد: این تعمیرات با هدف پایش، رفع ایرادها و آماده‌سازی سکوها به‌منظور تولید ایمن و پایدار گاز در نیمه دوم سال الزامی است.

وی به دیگر پروژه‌های درحال اجرای مدیریت تولید و عملیات هم‌زمان با تعمیرات اساسی سکوهای پارس جنوبی اشاره کرد و گفت: هم‌اکنون به‌منظور پایش وضع درونی خطوط لوله حدفاصل سکوها تا پالایشگاه خشکی، پروژه پیگرانی هوشمند را که به دلیل پیشگیری از شیوع کرونا به‌طور موقت متوقف شده بود، در دست اجرا داریم.

مدیر تولید و عملیات شرکت نفت و گاز پارس از اجرایی شدن پروژه رنگ‌آمیزی تعدادی از سکوهای در حال تولید هم خبر داد و گفت: عملیات رنگ‌آمیزی تأسیسات سکوی SPD6 در جریان است و مقرر شده با برنامه‌ریزی انجام‌شده، برای دو سکوی دیگر نیز هم‌زمان اجرایی شود.

عبادی با تأکید بر اینکه کرونا هیچ وقفه‌ای در فعالیت‌های عملیاتی پارس جنوبی ایجاد نکرده است، تصریح کرد: شرکت نفت و گاز پارس اقدام‌های پیشگیرانه بهداشتی را در جهت مقابله با شیوع این ویروس در میان کارکنان شاغل در سکوهای گازی تحت اختیار به‌کار گرفته و خوشبختانه تاکنون موردی از این بیماری وجود نداشته است.

وی برگزاری منظم نشست‌های کمیته بحران، اطلاع‌رسانی، آموزش و فرهنگ‌سازی در زمینه رعایت الزام‌های پیشگیرانه، پایش روزانه سلامت کارکنان، توزیع بسته‌های بهداشتی و ضدعفونی‌کننده پیش از آغاز کار و اعزام به سکو، رعایت فاصله‌گذاری و ضدعفونی هلی‌کوپتر و اتوبوس کارکنان را از جمله فعالیت‌های پیشگیرانه این شرکت در مقابله با کرونا عنوان کرد و گفت: همه کارکنان شاغل در بخش‌های خشکی و سکوها ملزم به رعایت رویه‌های بهداشتی مطابق با پروتکل‌های ابلاغی از سوی وزارت بهداشت و سازمان  بهداشت و درمان صنعت نفت هستند.

کد خبر 304057

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
0 + 0 =