۴ تیر ۱۳۹۹ - ۱۰:۱۰
  • کد خبر: 304149
رئیس دوره‌ای اوپک تغییر کرد

در پی تغییر در ترکیب کابینه الجزایر و مجزا شدن وزارتخانه‌های انرژی و معادن، عبدالمجید عطار به عنوان وزیر جدید انرژی این کشور منصوب شد.

به گزارش خبرگزاری رویترز از الجزیره، الجزایر پس از سال‌ها کسری بودجه، به دنبال کاهش درآمد این کشور تولیدکننده عمده نفت و گاز وزیر جدید انرژی خود را معرفی کرد.

به نقل از تلویزیون دولتی الجزایر، عبدالمجید عطار، مدیرعامل پیشین شرکت دولتی نفتی سوناطراک به عنوان وزیر جدید انرژی این کشور معرفی شده است. 

الجزایر هم‌اکنون ریاست دوره‌ای سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) را به عهده دارد، از این رو عطار افزون بر هدایت سکان وزارت انرژی الجزایر ریاست کفرانس‌های اوپک را تا پایان سال 2020 میلادی به عهده خواهد داشت.

الجزایر ایمان بنابدراهمان را نیز به عنوان وزیر جدید دارایی این کشور معرفی کرد.

تغییر ساختار بخشی از کابینه این کشور تنها 6 ماه پس از تشکیل دولت جدید، همزمان با تحولات بزرگ سیاسی الجزایر صورت گرفت.

الجزایر که سال‌هاست به دلیل کاهش قیمت نفت در سال ۲۰۱۴، مصرف بیشتر داخلی و رقابت اروپا برای گاز این کشور با مشکل کمبود درآمد دست و پنجه نرم می‌کند، اکنون با سقوط جدیدی در بازار انرژی که ناشی از همه‌گیری جهانی ویروس کروناست روبه‌رو شده است.

الجزایر پارسال با تصویب قوانینی سعی کرد سرمایه‌گذاری بیشتری را در بخش انرژی به منظور اصلاح کاهش ظرفیت تولید میدان‌های نفتی فرسوده این کشور جذب کند و کشورهای دیگر را به مشارکت در بخش‌های مختلف اقتصاد الجزایر ترغیب کرد.

الجزایر از سال ۲۰۱۴ بیش از نیمی از ذخایر ارزی خود را از دست داده است.

به گزارش تلویزیون دولتی الجزایر، محمد عرقاب وزیر انرژی پیشین این کشور به عنوان وزیر معادن منصوب شد.
 

کد خبر 304149

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 15 =