۷ تیر ۱۳۹۹ - ۱۰:۴۸
  • کد خبر: 304258
ضریب ایمنی خط لوله چهارم سراسری افزایش یافت

ضریب ایمنی خط لوله چهارم سراسری با ترمیم ۳۱ نقطه از این خط لوله در منطقه ۱۰ عملیات انتقال گاز افزایش یافت.

به گزارش شانا به نقل از شرکت انتقال گاز ایران، حمید خدری مدیر منطقه ۱۰ عملیات انتقال گاز گفت: با توجه به انجام برنامه‌های پیگرانی و شناسایی نقاط آسیب‌دیده خط لوله چهارم سراسری، تعمیرات این خط لوله براساس یک برنامه زمان‌بندی‌شده در دستور کار تعمیراتی امسال قرار گرفت و خوشبختانه با یاری خداوند و همت کارکنان، این مهم با موفقیت و رعایت الزامات ایمنی انجام شد.

وی افزود: خط چهارم یکی از خطوط مهم سراسری است که گاز شیرین خروجی را از پالایشگاه‌ها به مصرف‌کنندگان عمده در شهرها و سایر مناطق انتقال داده و با همه تمهیدات پبش‌بینی‌شده در طراحی و اجرای آن باید به‌صورت مستمر پایش شود تا برای حفاظت از خوردگی، به‌موقع اقدام شود.

مدیر منطقه ۱۰ عملیات انتقال گاز تصریح کرد: در این عملیات ۳۱ نقطه از خط لوله چهارم توسط کارکنان مرکز بهره‌برداری عسلویه و تابناک شناسایی، تعمیر و تعویض پوشش شد.

خدری همچنین با اشاره به دشواری‌های این عملیات یادآورشد: برای دسترسی به این نقاط باید در فواصل مشخص با حفاری و خاک‌برداری به لوله گاز رسید و با تخلیه خاک زیر لوله و برداشتن پوشش قدیمی، لوله حاوی گاز فشار قوی را برای سندبلاست به‌منظور زنگ‌زدایی و نصب پوشش جدید آماده کرد.

وی با اشاره به اهمیت خطوط لوله سراسری در انتقال و تأمین گاز کشور، اظهار کرد: با انجام این عملیات ضریب ایمنی و طول عمر مفید این خط لوله برای انتقال روزانه گاز به شکل قابل توجهی افزایش خواهد یافت.

کد خبر 304258

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 4 =