افزایش ضریب ایمنی خط لوله ششم و هفتم سراسری انتقال گاز

مدیر منطقه ۱۰ عملیات انتقال گاز از انجام دو پروژه تعمیراتی روی خطوط لوله ششم و هفتم سراسری با هدف افزایش ضریب ایمنی انتقال گاز خبر داد.

به گزارش شانا به نقل از شرکت انتقال گاز ایران، حمید خدری در این باره گفت: با تلاش کارکنان معاونت عملیات، خطوط لوله، نشتی شیر بین‌راهی خط لوله ششم سراسری شناسایی شد و پس از انجام تعمیرات در سرویس قرار گرفت.

وی مراحل انجام این پروژه تعمیراتی را شامل برشکاری، جوشکاری و نصب اتصال جدید «سنسینگ» عنوان کرد و افزود: این مهم به‌منظور افزایش ضریب ایمنی و اطمینان شبکه انتقال گاز با رعایت کامل مسائل ایمنی و زیست‌محیطی انجام شد.

به گفته مدیر منطقه ۱۰ عملیات انتقال گاز، براساس نظر فنی کارشناسان این منطقه، دلیل نشتی پوسیدگی یکی از قطعات بود که با تعویض و نصب قطعه جدید از هدررفت سرمایه ملی نیز جلوگیری شد.

ترمیم سرجوش‌های خط لوله هفتم سراسری

خدری همچنین به انجام تعمیرات روی سرجوش‌های خط لوله هفتم سراسری اشاره و تصریح کرد: در ادامه برنامه‌های تعمیراتی که براساس نتایج پیگرانی هوشمند در دستور کار قرار گرفته، عملیات ترمیم تعدادی از سرجوش‌های خط لوله هفتم نیز پس از هماهنگی‌های لازم  و اجرای فرآیندهای تعمیراتی و جوشکاری با موفقیت انجام شد.

وی تأکید کرد: اقدام‌های انجام‌شده برای مقاوم‌سازی شبکه انتقال گاز در مواجهه با خوردگی و فرسودگی بوده و همواره در تلاش هستیم با ترمیم و بازسازی نقاط آسیب‌دیده خطوط، پایداری و استمرار انتقال گاز در فصل سرما را بیش از پیش فراهم کنیم.

کد خبر 305917

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
0 + 0 =