صرفه‌جویی ارزی با خودکفایی در گرید ویژه تولید چادر مشکی در پتروشیمی تندگویان

ایران با تولید گرید TG670S چادر مشکی در پتروشیمی شهید تندگویان از واردات این محصول بی‌نیاز شد.

به گزارش شانا به نقل از شرکت پتروشیمی شهید تندگویان، آیین رونمایی از گرید TG670S چادر مشکی صبح امروز (دوشنبه، ۱۶ تیرماه) با حضور جعفر ربیعی، مدیرعامل شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس برگزار شد.

شرکت پتروشیمی شهیدتندگویان با راه‌اندازی این خط تولید برای نخستین بار در ایران، سالانه ۲۸ تا ۳۰ هزار تن نیاز کشور به این گرید برای تولید چادر مشکی را تأمین می‌کند و به این ترتیب کشور از واردات این محصول به‌طور کامل بی‌نیاز خواهد شد.

سیدرضا قاسمی شهری، مدیرعامل شرکت پتروشیمی شهید تندگویان با بیان اینکه گرید تولیدشده در این مجتمع از سوی شرکت نخ پیوسته زاگرس به نخ چادر مشکی تبدیل می‌شود، گفت: در مرحله نخست ۲ هزار تن از این محصول به‌صورت آزمایشی تولید شد و در اختیار این شرکت قرار گرفت و با اعلام رضایت تولیدکنندگان چادر مشکی، محموله‌های بعدی تحویل شد.

وی با تأکید بر اینکه گرید تولیدشده کیفیت کاملاً رقابتی با مشابه خارجی دارد، اظهار کرد: با هماهنگی تولیدکنندگان در مدت تولید آزمایشی این گرید، نقاط ضعف آن برطرف و اصلاح شد و این گرید با کیفیت بسیار خوب و مقاوم در برابر نور خورشید و شوینده‌ها، چادر مشکی ایرانی باکیفیت را در اختیار خانم‌های ایرانی قرار می‌دهد.

افزایش چند برابری ظرفیت تولید شرکت نخ پیوسته زاگرس، فعال شدن چند کارخانه تولید چادر که به دلیل تحریم‌ها و عدم تأمین مواد اولیه تعطیل شده بودند و همچنین برخی مقاومت‌ها و سنگ‌اندازی‌ها از سوی مافیای واردات این گرید چادر مشکی به کشور از جمله مسائل دیگری بود که در این مراسم از سوی کارشناسان و مسئولان مطرح شد.

کد خبر 304617

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 3 =