۴ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۲:۱۷
  • کد خبر: 305281
افزایش تولید نفت شیل کوتاه‌مدت خواهد بود

افزایش بخشی از تولید نفت شیل ایالات متحده نمی‌تواند ورای تابستان نیز ادامه داشته باشد.

به گزارش خبرگزاری رویترز از هیوستون و نیویورک، بازگشایی برخی اقتصادهای مهم که به دلیل شیوع ویروس کرونا بسته شده بودند سبب افزایش قیمت جهانی نفت شده و تولیدکنندگان نفت شیل ایالات متحده را ترغیب کرده است حداقل یک‌سوم از تولید نفت روزانه ۲ میلیون بشکه‌ای ماه آوریل خود را دوباره به بازار عرضه کنند.

اما بعید به نظر می‌رسد که این افزایش تولید ادامه‌دار باشد، زیرا چاه‌های شیل پس از سال نخست، نیمی از بازده اولیه خود را از دست داده‌اند و برای حفظ و افزایش تولید نیاز به حفاری مداوم دارند.

مدیران و تحلیلگران نفتی اعلام کردند: با وجود توقف بیشتر حفاری‌های جدید و تسهیل کاهش تولید سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) و متحدانش (اوپک پلاس) که سبب بهبود قیمت نفت شده است، تولید نفت شیل در پاییز دوباره کاهش می‌یابد.

سطح تولید چاه‌های نفت معمولی شیل سریع‌تر کاهش می‌یابد و این عاملی است که سبب کاهش تولید تا سپتامبر خواهد شد.

به گفته تحلیلگران، میانگین تولید روزانه نفت در ایالات متحده آمریکا برای دو تا سه سال آینده کمتر از  سطح تولید بی‌سابقه این کشور در سال ۲۰۱۹ خواهد بود که معادل ۱۲ میلیون و ۲۰۰ هزار بشکه در روز بود.

این کاهش به معنای آسیب بیشتر اقتصادی از سوی صنعتی است که تقریباً یک درصد به تولید ناخالص داخلی ایالات متحده در اوایل دهه گذشته کمک کرده است. با کاهش برآوردهای تولید شیل، پروژه‌های پایانه صادراتی نفت و خط لوله ایالات متحده به تأخیر افتاده است یا لغو شده‌اند.

دیوید دل اوسو، مدیرعامل شرکت تولیدکننده شیل پارسلی انرژی (PE.N) در مصاحبه‌ای در این باره گفت: اگر این‌گونه کار را تعطیل کنیم و فعالیت‌ها را کاهش دهیم آثارش را برای مدتی احساس خواهیم کرد.

کد خبر 305281

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 6 =