ارسال نخستین محموله ال‌ان‌جی روسیه به ژاپن از مسیر قطب شمال

نخستین محموله ال‌ان‌جی روسیه از طریق مسیر دریایی قطب شمال به ژاپن ارسال شد.

به گزارش شبکه راشاتودی، نواتک، بزرگ‌ترین تولیدکننده مستقل گاز روسیه، اعلام کرد نخستین محموله گاز طبیعی مایع‌شده (‌ال‌ان‌جی) از پروژه یامال پس از طی دو هفته در مسیر دریای شمال (NSR) به ژاپن رسیده است.

این شرکت در بیانیه‌ای در روز جمعه (سوم مردادماه) اعلام کرد: این محموله که به‌وسیله نفتکش حمل ال‌ان‌جی ولادیمیر روسانوف، به ژاپن تحویل شده است، طبق برنامه به ژاپن رسید. 

نواتک افزود: این نخستین نفتکش گاز طبیعی مایع‌شده از نوع Arc۷ بوده که با موفقیت وارد یک بندر ژاپنی شده و بار آن تخلیه شده است.

در حالی که حجم ال‌ان‌جی تحویل‌شده مشخص نشده است، نواتک اظهار داشت که موفقیت این مأموریت این امکان را به ما می‌دهد تا در آینده حجم عرضه ‌ال‌ان‌جی به ژاپن را افزایش دهیم و این اقدام همسو با هدف بلندپروازانه مسکو برای در اختیار گرفتن ۱۵ درصد از بازار جهانی ال‌ان‎‌جی در پنج سال خواهد بود.

معاون اول رئیس هیئت مدیره نواتک در این باره اعلام کرد: راه‌اندازی پایانه کشتیرانی در کامچاتکا - شبه‌جزیره‌ای دورافتاده در خاور دور روسیه - فرصت‌های این کشور برای عرضه گاز طبیعی مایع شده به کل منطقه آسیا - پاسیفسک را به‌طور قابل‌توجهی افزایش می‌دهد.

روسیه قصد دارد مسیر دریای شمال را که تمامی مناطق مرزی قطب شمال و خاور دور این کشور را دربرمی‌گیرد به شاهراه تجاری بین اروپا و آسیا تبدیل کند. حجم حمل‌ونقل دریایی از این راه دریایی در نیمه اول سال‌جاری میلادی یک درصد نسبت به نیمه اول ۲۰۱۹ افزایش یافته و به ۱۵ میلیون تن رسیده است. سال گذشته حجم محموله‌های ارسال‌شده از طریق مسیر قطب شمال، ۳۱ میلیون و ۵۰۰ هزار تن بود.

کد خبر 305312

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
0 + 0 =