۱۱ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۴:۴۷
  • کد خبر: 305566
حمایت مجلس از فرآیند توسعه در غرب کارون

رئیس کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی، یکی از اولویت‌های اصلی این کمیسیون را حمایت از توسعه میدان‌های مشترک نفتی به‌ویژه در حوزه‌ غرب کارون عنوان کرد.

به گزارش شانا به نقل از شرکت مهندسی و توسعه نفت، فریدون عباسی در بازدید از میدان نفتی یادآوران، تأسیسات فرآورش نفتی و چاه تولیدی F5 با بیان این مطلب گفت:  کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی از شرکت ملی نفت ایران حمایت می‌کند و هرگونه کمبود و نواقصی که در روند فعالیت و توسعه میدان‌های نفتی غرب کارون وجود دارد با حمایت مجلس برطرف می‌شود.

وی ضمن تشریح اهمیت حوزه‌ میدان‌های نفتی غرب کارون و موقعیت راهبردی آنها، به حائز اهمیت بودن آن برای مجلس شورای اسلامی به‌ویژه کمیسیون انرژی مجلس اشاره کرد و افزود: یکی از اولویت‌های اصلی کمیسیون انرژی مجلس حمایت از توسعه میدان‌های مشترک نفتی به‌ویژه در حوزه‌ غرب کارون است.

در این بازدید مقرر شد مشکلاتی که در گلوگاه‌های توسعه به‌منظور تکمیل فازهای میدان‌های مشترک غرب کارون وجود دارد در اسرع وقت اطلاع‌رسانی شود تا کمیسیون انرژی مجلس با رعایت اولویت‌بندی و اتخاذ راهبردهای جدید راهکارهای مناسبی را برای ایجاد ظرفیت تولید نفت تا سقف هدف‌گذاری‌شده یک میلیون و ۲۰۰ هزار بشکه در روز در دستور کار قرار دهد.

تورج دهقانی، مدیرعامل شرکت مهندسی و توسعه نفت نیز در این بازدید ضمن قدردانی از حضور رئیس کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی و اعضای آن، به عزم جدی این شرکت برای سرعت بخشیدن به توسعه در غرب کارون و استفاده حداکثری از ظرفیت‌های ایرانی اشاره کرد.

کد خبر 305566

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
0 + 0 =