کسب رتبه نخست کشوری شرکت گاز استان بوشهر در حوزه GIS

شرکت گاز استان بوشهر با پیشرفت ۹۰ درصدی تا پایان تیرماه ۹۹ هم‌اکنون در رتبه نخست میان شرکت‌های گاز استانی در حوزه سیستم اطلاعات جغرافیایی (GIS) است.

به گزارش شانا به نقل از شرکت ملی گاز ایران، مسلم رحمانی، مدیرعامل شرکت گاز استان بوشهر گفت: برنامه راهبردی یکپارچه‌سازی خطوط در سامانه اطلاعات مکانی GIS در سال ۹۱ در شرکت گاز استان بوشهر آغاز شد و از سال ۹۶ به صورت نظام‌مند اجرایی می‌شود.

وی افزود: شرکت گاز استان بوشهر با هدف راهبردی افزایش ضریب اطمینان خطوط گازرسانی و با توجه به الزام‌های قانونی که از سوی شرکت ملی گاز ایران تعیین شده، سامانه GIS را به‌صورت پایلوت در سازمان مستقر کرده است که از سال ۹۶ و پس از ابلاغ سند الگوی مفهومی تأسیسات گازرسانی توسط کمیته راهبردی سامانه اطلاعات مکانی شرکت ملی گاز ایران، فرآیند GISREADY نقشه‌های ازبیلت را منطبق با مدل مفهومی از طریق نرم‌افزار ARC GIS  اجرایی کرده است.

مدیرعامل شرکت گاز استان بوشهر تصریح کرد: شرکت گاز استان بوشهر هم‌اکنون با پوشش ۱۰۰ درصدی خطوط تغذیه، ساختمان‌های اداری، پست امداد و ایستگاه‌های تقلیل فشار و نقشه‌های پایه شهری و همچنین پوشش ۹۵ درصدی خطوط شبکه و ۹۰ درصدی مشترکان در حوزه GIS در حال فعالیت است.

رحمانی ادامه داد: رویکرد یکپارچه‌سازی خطوط در سیستم اطلاعات مکانی هم‌اکنون درباره همه طرح‌های گازرسانی اعم از خطوط انتقال، تغذیه، شبکه‌های توزیع تأسیسات گازرسانی، علمک‌ها و مشترکان اجرا شده که پایش این رویکرد از طریق شاخص امتیاز ارزیابی GIS و دیگر شاخص‌های KPI  وابسته در فرآیندهای سازمان صورت می گیرد.

وی یادآور شد: شرکت گاز استان بوشهر در نتیجه پایش‌های سالانه مفتخر به کسب رتبه نخست کشوری در خوشه مربوطه و کسب رتبه نخست تا سوم در میان همه شرکت‌های گاز استانی برای دو سال پیاپی (۹۷ و ۹۸) شده است.

کد خبر 305687

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 13 =