همکاری پژوهشگاه نفت در تولید حلال‌های نرمال هگزان و پنتان

مدیرعامل شرکت پالایش نفت امام خمینی (ره) شازند از همکاری و مشاوره پژوهشگران پژوهشگاه صنعت نفت در مراحل انجام پروژه تغییر در دانش فنی واحد ایزومریزاسیون این شرکت و تولید حلال‌های نرمال هگزان و پنتان قدردانی کرد.

به گزارش شانا به نقل از پژوهشگاه صنعت نفت، غلام‌حسین رمضان‌پور گفت: با تولید این محصولات، ضمن قطع وابستگی کشور به این دو محصول راهبردی از خروج سالانه ۴۵ میلیون دلار ارز جلوگیری می‌شود.

براساس قرارداد امضا شده بین شرکت پالایش نفت امام خمینی (ره) و پژوهشگاه صنعت نفت، تغییراتی در دانش فنی واحد ایزومریزاسیون این پالایشگاه که متعلق به پژوهشگاه صنعت نفت است، اعمال شد و دانش فنی مشترکی بین پالایشگاه و پژوهشگاه صنعت نفت شکل گرفت که نتایج حاصل از این دانش فنی، سبب تولید حلال‌های نرمال هگزان و پنتان در پالایشگاه امام خمینی(ره) شازند شد.

محسن صفدری، مدیرکل صنایع غیرفلزی وزارت صمت در این باره اظهار کرد: با توجه به نامه ارسالی شرکت پالایشگاه شازند مبنی بر جلوگیری از واردات ماده نرمال هگزان، فرآیند بررسی و جلوگیری از واردات این ماده آغاز شد. تا پیش از این محموله‌های هگزان به میزان ۶ هزار تن و به ارزش ۵ میلیون دلار وارد می‌شد.

کد خبر 305743

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
0 + 0 =