۲۱ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۶:۰۸
  • کد خبر: 305938
برداشت نفت از ذخیره‌سازی اضطراری آمریکا آغاز شد

شرکت‌های نفتی برداشت نفت خام از ذخیره‌سازی اضطراری ایالات متحده آمریکا را آغاز کردند. 

به گزارش خبرگزاری رویترز، وزارت انرژی آمریکا روز دوشنبه (۲۰ مردادماه) اعلام کرد که شرکت‌های انرژی برداشت از میلیون‌ها بشکه نفت خام موجود در ذخیره‌سازی اضطراری دولت را آغاز کرده‌اند، این شرکت‌ها این مخازن را برای مدیریت مازاد عرضه موجود در بهار امسال که در پی محدودیت‌های اعمال‌شده برای مهار ویروس کرونا ایجاد شده بود، اجاره کرده بودند.

از یکم اوت، این شرکت‌ها ۲ میلیون و ۲۰۰ هزار بشکه نفت خام از ۲۳ میلیون بشکه‌ای را که از ماه‌های آوریل تا ژوئن در ذخیره‌سازی‌ راهبردی نفت ایالات متحده آمریکا (SPR) ذخیره کرده بودند، برداشت کرده‌اند.

این شرکت‌ها تا ابتدای مارس سال ۲۰۲۱ میلادی فرصت دارند نفت خام ذخیره شدن در زمان افت قیمت‌ها را برداشت کنند.

یک مقام وزارت انرژی آمریکا در ماه آوریل گفته بود: ۹ شرکت نفتی از جمله اکسون موبیل، شورون و آلون یواِس‌اِی حجمی از این ذخیره‌سازی اضطراری را که شامل حفره‌های زیرزمینی در تگزاس و لوئیزیاناست، اجاره کرده‌اند.

به گزارش شانا، در پی سقوط کم‌سابقه قیمت نفت در ماه مارس، دونالد ترامپ به مدیران بخش انرژی این کشور دستور داده بود با خرید مقادیر زیادی نفت خام، سطح ذخیره‌سازی‌های اضطراری این کشور را که حدود ۷۱۴ میلیون بشکه ظرفیت دارد، تکمیل کنند، اما کنگره نتوانست بودجه خرید را تأمین کند.

کد خبر 305938

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 6 =