پروژه جایگزینی برق نیروگاه شمالی پالایشگاه تهران به بهره‌برداری رسید

مدیرعامل شرکت پالایش نفت تهران از بهره‌برداری پروژه جایگزینی برق نیروگاه شمالی پالایشگاه تهران خبر داد و گفت: هم‌اکنون به‌طور میانگین روزانه ۷ میلیون لیتر بنزین پاک در پالایشگاه نفت پایتخت تولید می‌شود که با راه‌اندازی واحد ccr پالایشگاه به روزانه ۸.۵ میلیون لیتر بنزین یورو تبدیل خواهد شد.

به گزارش خبرنگار شانا، حامد آرمان‌فر صبح امروز، (سه‌شنبه، ۲۱ مردادماه) در نشست خبری که با حضور جمعی از مدیران این شرکت و اصحاب رسانه در محل این پالایشگاه برگزار شد، افزود: راه‌اندازی پروژه جایگزینی برق نیروگاه شمالی پالایشگاه نفت تهران از STG (مولد برق با بخار آب) به GTG (مولد برق با گاز طبیعی) افزایش ۹ درصدی راندمان واحد توربین‌های گازی، کاهش حدود یک درصدی مصرف انرژی، کاهش ۲۲ میلیون کیلوگرمی گازهای آلاینده و گلخانه‌ای و صرفه‌جویی مستقیم و غیرمستقیم ۲۱۰ میلیارد ریالی در سال را برای این پالایشگاه به همراه خواهد داشت.

وی تأکید کرد: این پروژه بخشی از پروژه بزرگ جایگزینی برق واحدهای قدیمی شرکت از STG به GTG با برق پشتیبان شهری است که بهره‌برداری کامل از آن، افزون بر دستاوردهای زیست‌محیطی، کاهش ۸.۵ درصدی مصرف انرژی پالایشگاه نفت تهران را به همراه خواهد داشت.

مدیرعامل پالایشگاه نفت تهران همچنین درباره تولید بنزین این پالایشگاه گفت: هم‌اکنون به‌طور میانگین روزانه ۷ میلیون لیتر بنزین پاک در این پالایشگاه تولید می‌شود که با راه‌اندازی واحد CCR پالایشگاه در قالب طرح توسعه، کیفیت آن به یورو ۵ تبدیل می‌شود و مقدار تولید آن نیز به روزانه ۸.۵ میلیون لیتر افزایش می‌یابد.

آرمان‌فر با اشاره به اینکه هم‌اکنون به‌طور میانگین روزانه ۸ میلیون لیتر گازوئیل با استاندارد یورو در این پالایشگاه تولید می‌شود، گفت: پالایشگاه تهران گازوئیل مورد نیاز استان تهران، استان البرز و بخشی از استان خراسان رضوی را نیز تأمین می‌کند.

وی افزود: احداث واحد ccr نیازمند حدود ۲۰۰ میلیون یورو سرمایه‌گذاری است که با راه‌اندازی این واحد، کیفیت و کمیت محصولات تولیدی در پالایشگاه به نحو چشمگیری افزایش می‌یابد.

مدیرعامل شرکت پالایش نفت تهران گفت: این پالایشگاه به‌عنوان یکی از پالایشگاه‌های پیشرو در کشور موفق شد به‌تازگی عملیات تعمیر و نگهداری پالایشگاه را در شرایط حساس کرونا با رعایت دستورعمل‌های بهداشتی با موفقیت به اتمام برساند.

کد خبر 305944

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 4 =