۲۱ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۷:۴۹
  • کد خبر: 305966
نروژ صادرات نفت را کاهش می‌دهد

نروژ قصد دارد حجم زیادی از صادرات نفت خام خود را کاهش دهد.

به گزارش خبرگزاری بلومبرگ، نروژ ممکن است به‌طور رسمی عضو ائتلاف اوپک پلاس که هدفش مهار مازاد عرضه نفت در پی کاهش شدید تقاضا به دلیل همه‌گیری ویروس کروناست نباشد، اما به نظر می‌رسد این کشور اسکاندیناوی ماه آینده در این مسیر گامی بردارد.

برنامه‌های  بارگیری محموله‌های صادرات نفت خام نروژ که به دست بلومبرگ رسیده است نشان می‌دهد مقدار صادرات نفت نروژ در ماه سپتامبر ۲۶۱ هزار بشکه در روز کاهش می‌یابد.

نوع جدید نفت خام یوهان سوردراپ نروژ حدود دوسوم از محموله‌های کاسته‌شده را به خود اختصاص می‌دهد. این موضوع نروژ را به بزرگ‌ترین عامل کاهش ماهانه صادرات تولیدکنندگان حوضه آتلانتیک که تاکنون برنامه‌های بارگیری خود را منتشر کرده‌اند، تبدیل می‌کند.

در حالی که نروژ به‌طور رسمی در توافق کاهش  عرضه اوپک پلاس شرکت نکرده است، متعهد شد تولید نفت خود را کاهش دهد.

انتظار می‌رفت که نفت خام یوهان سوردراپ بخش بیشتر این کاهش تولید را به خود اختصاص دهد، این در حالی است که هنوز مشخص نیست که آیا این تعهد علت اصلی کاهش تولید ماه سپتامبر سال جاری نروژ خواهد بود.

سخنگوی شرکت اکینور که مجری برداشت نفت از میدان نفتی یوهان سوردراپ است از اظهارنظر در این باره خودداری کرد. 

نروژ همگام با کشورهای نیجریه، آنگولا، بریتانیا، آذربایجان و چند تولیدکننده دیگر در حوضه آتلانتیک، ماه آینده در مجموع ۵ میلیون و ۷۳۰ هزار بشکه در روز نفت صادر می‌کنند، این رقم کمترین مقدار صادرات مجموع این کشورها از ابتدای سال ۲۰۱۲ تاکنون است.

کد خبر 305966

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
0 + 0 =