تصویب بودجه ۲۱۰ میلیارد تومانی برای عمل به مسئولیت اجتماعی در ماهشهر

دبیر شورای راهبردی شرکت‌های پتروشیمی منطقه ماهشهر از تصویب بودجه ۲۱۰ میلیارد تومانی برای برنامه راهبردی سه ساله خود به‌منظور تحقق مسئولیت‌های اجتماعی در منطقه خبر داد.

به گزارش شانا به نقل از شرکت ملی صنایع پتروشیمی، محسن آتش‌زمزم گفت: شورای راهبردی منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی با هدف توسعه متوازن منطقه ماهشهر بودجه‌ای ۲۱۰ میلیارد تومانی را برای برنامه راهبردی سه ساله خود به تصویب رساند و امید است پتروشیمی‌های منطقه در راستای عمل به مسئولیت‌های اجتماعی خود بتوانند هدف‌گذاری‌های انجام‌شده را محقق کنند.

وی افزود: امسال با رویکردی جدید و با راهبردی متفاوت و توجه ویژه به مگاپروژه‌ها این بودجه برای نخستین بار به‌صورت سه‌ ساله تصویب شده است.

مدیرعامل شرکت عملیات غیرصنعتی و خدمات صنایع پتروشیمی با بیان اینکه بخش عمده این بودجه برای اشتغال‌زایی، خدمات اجتماعی و آموزش خواهد بود، گفت: هفته گذشته نیز چند سند همکاری با حضور استاندار خوزستان برای توسعه منطقه ماهشهر در بخش‌های مختلف امضا شد.

هفته گذشته کارگروه توسعه متوازن، ۱۶ تفاهم‌نامه را با حضور استاندار خوزستان برای آغاز مرحله اجرای ۳۱ طرح محرومیت‌زدا، با دستگاه‌های اجرایی شهرستان بندرماهشهر امضا کرد و گفته شد که در تدوین این طرح‌ها و مطالعات انجام‌شده، اهداف خاصی مدنظر کارگروه بوده که یکی از آنها، موضوع مهم اشتغال‌زایی است.

۱۶ پروژه از این ۳۱ طرح کارگروه توسعه متوازن شهرستان بندرماهشهر با هدف افزایش اشتغال‌زایی انجام خواهد شد که در قالب هفت تفاهم‌نامه با اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی، میراث فرهنگی، کمیته امداد، آموزش و پرورش، فنی و حرفه‌ای، شیلات و جهاد کشاورزی امضا شد.

کمیته امداد امام خمینی یکی از دستگاه‌های اجرایی شهرستان بود که توانست سه پروژه اشتغال‌زا را برای افراد تحت پوشش خود به کارگروه ارائه دهد و به تصویب رساند که این طرح‌ها برای ۲۵۰ نفر به‌صورت مستقیم اشتغال ایجاد می‌کند.

تمرکز این پروژه‌ها بر مناطق محروم شهرستان چون شهرک طالقانی، شهرک مدنی و شهرک چمران است.

کد خبر 305976

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
0 + 0 =