صادرات فرآورده‌های نفتی روسیه به آمریکا اوج گرفت

صادرات فرآورده‌های نفتی روسیه به ایالات متحده آمریکا در نیمه نخست سال جاری میلادی به بالاترین سطح در ۱۶ سال اخیر رسید.

به گزارش پایگاه خبری اویل‌پرایس، صادرات فرآورده‌های نفتی روسیه به ایالات متحده آمریکا در نیمه نخست سال ۲۰۲۰ میلادی در مقایسه با مدت مشابه پارسال بیش از دو برابر شده و به بالاترین سطح خود از حداقل سال ۲۰۰۴ رسیده است.

صادرات فرآورده‌های نفتی روسیه به ایالات متحده آمریکا در بازه زمانی ژانویه تا ژوئن سال ۲۰۲۰ به ۹ میلیون و ۱۰۰ هزار تن رسید. صادرات روسیه به آمریکا در مدت مشابه سال ۲۰۱۹، ۴ میلیون تن بود.

داده‌های گمرک نشان می‌دهد آمریکا پس از هلند دومین خریدار فرآورده‌های نفتی روسیه است، سهم هلند و آمریکا از صادرات فرآورده‌های نفتی این روسیه به ترتیب ۱۶.۳ درصد و ۱۲ درصد است.

براساس داده‌های اداره اطلاعات آمریکا (EIA)  ایالات متحده از آوریل پارسال فرآورده‌های نفتی بیشتری را از روسیه وارد کرده است.

آندری پولیشچاک، تحلیلگر رایفیسن‌بانک روسیه در این باره گفت: به نظر می‌رسد قیمت فرآورده‌های نفتی روسیه در نیمه اول سال ۲۰۲۰ برای واردکنندگان ایالات متحده جذاب‌تر بوده، این واردکنندگان مجبور به جایگزینی فرآورده‌های نفتی ونزوئلا هستند که با تحریم‌های ایالات متحده روبه‌رو شده است.

رویترز ماه گذشته به نقل از داده‌های رفینیتیو ایکون گزارش داده بود که ایالات متحده آمریکا در بیش از یک سال و نیم گذشته واردات نفت کوره خود از روسیه را افزایش داده است، دلیل این مسئله تحریم‌های آمریکا علیه صادرات ونزوئلاست.

نفت خام سنگین ونزوئلا برای استفاده در پالایشگاه‌های پیچیده سواحل خلیج مکزیک ایالات متحده مناسب است، اما این تحریم‌ها مانع انتقال نفت ونزوئلا به ایالات متحده شده است.

کد خبر 306009

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
0 + 0 =