۵ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۵:۱۲
  • کد خبر: 306537
پترول افزایش سرمایه می‌دهد

مدیرعامل پترول به افزایش سرمایه شرکت اشاره کرد و گفت: با موافقت سهامدار عمده افزایش سرمایه از ٢٥٠٠ میلیارد تومان به ١٠ هزار میلیارد تومان از محل سود انباشته و آورده سهامداران در دستور کار قرار گرفته است.

به گزارش خبرنگار شانا، رسول اشرف‌زاده امروز (چهارشنبه، پنجم شهریورماه) در مجمع عمومی عادی سالانه شرکت گروه سرمایه‌گذاری ایرانیان (پترول) با اشاره به رشد ۷۲۸ درصدی سهام این شرکت از خردادماه پارسال تا پایان مردادماه امسال اظهار کرد: براساس تعهد، سهام پتروشیمی ارومیه امسال وارد بورس شد و امور مربوط به ورود سهام پتروشیمی ایلام به بازار سرمایه هم در حال انجام است و تا پایان سال ملی امسال عرضه می‌شود.

وی با بیان اینکه همه بدهی ارزی پترول تسویه شده است، افزود: این شرکت پارسال ۲۱ هزار میلیارد ریال تسهیلات ریالی و ۸۷ میلیون یورو تسهیلات ارزی برای اجرای طرح‌ها از مراجع مختلف یه دست آورده است.

مدیرعامل پترول با اشاره به اینکه واحد شیرین‌سازی پتروشیمی ایلام با ظرفیت تولید سالانه ۹۲۶ هزارتن پارسال به بهره‌برداری رسید و دو بار هم برای افتتاح برنامه‌ریزی شد، اما به‌دلیل شیوع ویروس کرونا لغو و به افتتاح با پتروشیمی ایلام موکول شد، ادامه داد: هم‌اکنون خوراک در واحد الفین پتروشیمی ایلام است و در چند روز آینده اتیلن تولید می‌شود.

اشرف‌زاده با اشاره به اینکه واحد آمونیاک و خدمات جانبی پتروشیمی لردگان راه‌اندازی و وارد مدار تولید شده‌اند و واحد اوره نیز در روزهای آینده به تولید می‌رسد، تصریح کرد: دو طرح پتروشیمی لردگان و ایلام اوایل پاییز افتتاح می‌شوند.

وی با بیان اینکه طرح پتروشیمی صدف خلیج فارس و طرح پلی‌پروپیلن ایلام ماهانه ۲ تا ۲.۵ درصد پیشرفت فیزیکی دارد، گفت: هم‌اکنون صدف خلیج فارس ۴۶.۴۹ درصد و pp ایلام ۴۶.۰۷ درصد پیشرفت فیزیکی دارند و براساس برنامه در سه ماه نخست سال ۱۴۰۱ بهره‌برداری می‌شوند.

مدیرعامل پترول، طرح‌های متیل آمین سنقر با ظرفیت سالانه ۲۲.۵ هزار تن، کریستال ملامین لردگان با ظرفیت ۴۵ هزارتن، پلی‌آلومینیوم کلراید ارومیه با ظرفیت تولید سالانه ۷۰ هزارتن و سود پرک در ماهشهر با ظرفیت سالانه ۴۵ هزار تن را چهار طرح توسعه‌ای در صنایع پایین‌دستی پتروشیمی عنوان کرد که از اردیبهشت‌ماه امسال به این شرکت واگذار شده‌اند.

اشرف‌زاده ادامه داد: پارک کریستال ملامین ارومیه با ۱۵ واحد و تنوع ۴۰ محصول با ظرفیت سالانه ۳ هزار تن، پارک پلی‌پروپیلن ایلام با ۹۴ واحد با تنوع ۱۶۰ محصول و ظرفیت سالانه ۲۴۶۰۰ تن، بنزین پیرولیز ایلام با سه واحد و سه محصول با ظرفیت ۱۳۲ هزار تن، پارک کریستال ملامین لردگان با ۶۰ واحد و تنوع ۹۰ محصول و ظرفیت سالانه ۳۵ هزار تن و اوره رزینی لردگان با ۴۶ واحد و ۱۵۰ محصول با ظرفیت ۱۵۵ هزار تن از دیگر طرح‌های این شرکت است.

وی به افزایش سرمایه پترول اشاره کرد و گفت: با موافقت سهامدار عمده (هلدینگ خلیج فارس با ۷۰ درصد) قرار است از محل سود انباشته و آورده سهامداران افزایش سرمایه از ٢٥٠٠ میلیارد تومان به ١٠ هزار میلیارد تومان انجام شود که این موضوع در دستور نشست هیئت مدیره است و هفته آینده انجام این امور بررسی می‌شود و گزارش‌های آن به سهامداران اطلاع‌رسانی می‌شود.

کد خبر 306537

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
0 + 0 =