۱۱ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۵:۲۹
  • کد خبر: 306707
تولید نفت آمریکا در ماه ژوئن افزایش چشمگیری داشت

اداره اطلاعات انرژی آمریکا اعلام کرد که تولید نفت ایالات متحده در ماه ژوئن افزایش یافت و به ۱۰ میلیون و ۴۰۰ هزار بشکه در روز رسید.

به گزارش خبرگزاری رویترز از نیویورک، براساس گزارش دولتی در روز دوشنبه (دهم شهریورماه)، تولید نفت ایالات متحده آمریکا در ماه ژوئن افزایش یافت، اما همچنان به سطح تولید این کشور در ماه مه بازنگشت.

اداره اطلاعات انرژی ایالات متحده (EIA) روز دوشنبه اعلام کرد: تولید نفت آمریکا در ماه ژوئن ۴۲۰ هزار بشکه در روز افزایش یافت و به ۱۰ میلیون و ۴۳۶ هزار بشکه در روز رسید. این مقدار تولید بسیار کمتر از سطح تولید ماه آوریل با ۱۱ میلیون و ۹۹۰ هزار بشکه در روز بود.

در این گزارش آمده است که تولید نفت ماه ژوئن در تگزاس، عمده‌ترین تولیدکننده نفت آمریکا ۲۲۷ هزار بشکه در روز افزایش یافت و تولید در داکوتای شمالی نیز با افزایش روبه‌رو شد، این در حالی است که تولید خلیج مکزیک ۴۹ هزار بشکه در روز افت کرد.

با کاهش قیمت و کاهش تقاضای نفت به دلیل شیوع ویروس کرونا و مازاد عرضه جهانی، تولید نفت ایالات متحده در ماه گذشته به‌شدت کاهش یافت.

این در حالی است که تولید ناخالص ماهانه گاز طبیعی در ۴۸ ایالت جنوبی آمریکا، در ماه ژوئن یک میلیارد و ۶۰۰ میلیون فوت مکعب در روز افزایش یافت و به ۹۹ میلیارد و ۱۰۰ میلیون فوت مکعب در روز رسید، این مقدار نسبت به سطح تولید ماه مه که کمترین میانگین ماهانه از اکتبر ۲۰۱۸ بود نشان‌دهنده افزایش تولید بود.

تولید گاز در تگزاس، بزرگ‌ترین ایالت تولیدکننده گاز آمریکا، ۹۰۰ میلیون فوت‌مکعب در روز افزایش یافت. بخش زیادی از گاز موجود در تگزاس به تولید نفت وابسته است.

کد خبر 306707

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 5 =