۲۵ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۷:۱۱
  • کد خبر: 307299
تولید نفت شیل آمریکا در ماه اکتبر کاهش می‌یابد

اداره اطلاعات انرژی آمریکا اعلام کرد که تولید نفت شیل ایالات متحده آمریکا در ماه اکتبر روزانه ۶۸ هزار بشکه کاهش می‌یابد و به ۷ میلیون و ۶۴۰ هزار بشکه در روز می‌رسد.

به گزارش خبرگزاری رویترز از نیویورک، اداره اطلاعات انرژی ایالات متحده (EIA) روز دوشنبه (۲۴ شهریورماه) در گزارش ماهانه خود اعلام کرد که انتظار می‌رود تولید نفت هفت شرکت اصلی تولیدکننده نفت شیل ایالات متحده در ماه اکتبر حدود ۶۸ هزار بشکه در روز کاهش یابد و به روزانه ۷ میلیون و ۶۴۰ هزار بشکه برسد.

براساس داده‌های این نهاد، این نخستین کاهش تولید آمریکا از ماه مه تاکنون خواهد بود.

انتظار می‌رود تولید همه تأسیسات به جز حوضه پرمین تگزاس و نیومکزیکو در ماه اکتبر کاهش یابد. برآورد می‌شود که تولید این دو حوضه تنها ۲۳ هزار بشکه در روز افزایش یابد و به ۴ میلیون و ۱۷۰ هزار بشکه در روز برسد. داده‌ها نشان می‌دهد که این کمترین مقدار افزایش تولید از زمان کاهش تولید در ماه مه است.

پیش‌بینی می‌شود بیشترین افت تولید در حوضه ایگل فورد در جنوب تگزاس باشد که انتظار می‌رود تولیدش حدود ۲۸ بشکه در روز کاهش یابد و به یک میلیون و ۱۳۰ هزار بشکه در روز برسد.

در حالی که قیمت نفت آمریکا از آغاز سال جاری میلادی به دلیل تضعیف تقاضا در پی شیوع ویروس کرونا حدود ۴۰ درصد کاهش یافته است، قیمت نفت خام آمریکا در پنج ماه اخیر و با امید به بهبود شرایط اقتصاد جهانی و با کاهش محدودیت‌های اعمال‌شده برای مهار ویروس کرونا ۱۰۰ درصد افزایش یافته است.

این نهاد در گزارشی جداگانه، پیش‌بینی کرده است که تولید گاز طبیعی ایالات متحده برای دومین ماه پیاپی کاهش یابد و به روزانه ۸۰ میلیارد و ۶۰۰ میلیون فوت مکعب در ماه اکتبر برسد.

این مقدار کاهش نسبت به برآورد ماه سپتامبر بیش از ۴۰۰ میلیون فوت مکعب در روز کمتر خواهد بود. 

کد خبر 307299

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
0 + 0 =