۲۳ شهریور ۱۳۹۹ - ۲۱:۲۵
  • کد خبر: 307204
همکاری قوای سه‌گانه به حل سریع مشکلات کمک می‌کند

رئیس‌جمهوری گفت: همکاری سه قوه و هماهنگی آنها می‌تواند برای رفع مشکلات کشور و حل سریع‌تر مسائل کمک کند.

به گزارش شانا به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانس ریاست جمهوری، حسن روحانی پس از نشست روز یکشنبه (۲۳ شهریورماه) سران قوا در نشست خبری تأکید کرد: نشست‌های رؤسای سه قوه پس از تشکیل مجلس یازدهم امروز برای نخستین بار برگزار شد و راجع به مسائل مهم کشور، عمدتاً مسائل اقتصادی بحث کردیم.

وی مسئله ارز را از موارد مورد بحث در نشست امروز سران قوا برشمرد و اظهار کرد: درباره اینکه ارز صادرات غیرنفتی به چه صورت باید در کشور عرضه و ارز مورد نیاز کشور تأمین شود بحث شد.

رئیس‌جمهوری تصریح کرد: در همین حال راجع به مسائل نقدینگی کشور و اینکه چه برنامه‌هایی باید زودتر برای هدایت نقدینگی در کشور اجرایی و عملیاتی شود تا تورم کاهش یابد هم بحث شد.

روحانی افزود: در حوزه سرمایه‌گذاری و رفع موانع تولید که مورد تأکید مقام معظم رهبری هم هست بحث‌های خوبی را مطرح کردیم و بنا شد این مباحث را ادامه دهیم.

وی با بیان اینکه همواره همکاری سه قوه و هماهنگی آنها می‌تواند به رفع مشکلات کشور و حل سریع‌تر مسائل کمک کند، افزود: بی‌تردید مجلس شورای اسلامی و قوه قضائیه به‌ویژه در شرایط خاص کنونی که با تحریم حداکثری و کرونا مواجه هستیم، در بسیاری از مسائل می‌توانند در کنار دولت رافع مشکلات مردم باشند.

رئیس‌جمهوری از بررسی مسائل منطقه‌ای و مشکلات آن در نشست امروز سران قوا نیز خبر داد و افزود: توطئه‌هایی که آمریکا و صهیونیسم امروز برای منطقه طراحی کرده‌اند و اینکه چگونه باید مسائل منطقه را دنبال و ثبات و امنیت منطقه و تعاملات را حفظ کنیم، در نشست امروز بررسی شد.

روحانی یادآور شد: به یاری خدا این نشست‌ها ادامه می‌یابد و مسائلی را که امروز طرح کردیم در نشست‌های بعدی به ثمر می‌رسانیم و هماهنگی‌هایی که به عمل خواهد آمد به‌طور حتم در بهبود شرایط اقتصادی و اجتماعی مردم تأثیرگذار خواهد بود.

کد خبر 307204

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 0 =