بهره‌مندی ۹۹.۹ درصدی مناطق شهری البرز از گاز طبیعی

مدیرعامل شرکت گاز استان البرز اظهار کرد: تاکنون ۹۹.۹ درصد مناطق شهری و ۸۶ درصد مناطق روستایی استان البرز از گاز طبیعی بهره‌مند شدند.

به گزارش شانا به نقل از شرکت ملی گاز ایران، حسین تقی‌نژاد در این باره گفت: از مجموع ۱۷ شهر استان البرز ۱۶ شهر زیر پوشش شبکه گاز طبیعی بوده و  شهر آسارا نیز در ماه‌های آینده به شبکه سراسری گاز می‌پیوندد.

وی ادامه داد: دو شهرستان اشتهارد و فردیس با تکمیل شبکه گازررسانی در مناطق شهری و روستایی جزو مناطق سبز کشور قرار گرفتند؛ ۱۵۸ روستای استان نیز تاکنون از نعمت گاز بهره‌مند شده‌اند.

مدیرعامل شرکت گاز استان البرز تصریح کرد: اکنون عملیات گازرسانی به ۴۲ روستا در طالقان، هشت روستا در بخش آسارا، چهار روستا در شهرستان ساوجبلاغ و چهار روستا در نظرآباد تداوم دارد.

به گفته تقی‌نژاد، استان البرز ۲۸۸ روستا دارد که بیشتر روستاهای پرجمعیت استان زیر پوشش شبکه گاز قرار گرفته‌اند.

وی با بیان اینکه طول شبکه توزیع گاز استان البرز بیش از ۶ هزار کیلومتر است، افزود: سالانه حدود ۴۰ هزار مشترک جدید به مشترکان گاز افزوده و سالانه ۶ میلیارد مترمکعب گاز در این استان مصرف می‌شود که ۵۰ درصد آن در بخش خانگی و ۵۰ درصد دیگر در سایر بخش‌ها از جمله صنعت و نیروگاهی به مصرف می‌رسد.

مدیرعامل شرکت گاز استان البرز ادامه داد: اکنون ۳۰۰ دفتر پیشخوان دولت در استان به مردم خدمات بخش گاز ارائه می‌دهند، ضمن آنکه خدمات الکترونیک نیز توسعه یافته است.

تقی‌نژاد یادآور شد: برای ارتقای سطح خدمات به مردم و بخش‌های مختلف تولیدی و صنعتی با مراکز دانشگاهی و آموزش فنی و حرفه‌ای کشور از جمله دانشگاه‌های خوارزمی و هنر و اداره کل آموزش فنی و حرفه‌ای البرز نیز قرارداد همکاری امضا کردیم.

کد خبر 307268

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 4 =