مبدل‌های کارخانه CTA2 پتروشیمی شهید تندگویان بومی‌سازی شد

مبدل‌های کارخانه CTA2 پتروشیمی شهید تندگویان به دست متخصصان داخلی طراحی، ساخته و با موفقیت نصب شد.

به گزارش شانا به نقل از پتروشیمی شهید تندگویان، عملیات تعویض مبدل‌های این کارخانه در حداقل زمان ممکن و با موفقیت کامل انجام شده است.

براساس این گزارش، به دلیل محدودیت‌های ناشی از تحریم و عدم همکاری شرکت صاحب لیسانس کارخانه، کارشناسان و مهندسان مجتمع با همکاری شرکت‌های داخلی موفق به بومی‌سازی این مبدل‌ها شده‌اند و با تغییر مواد تشکیل‌دهنده تمام قطعات داخلی آن به تیتانیوم که از مقاومت بیشتری نسبت به مواد تشکیل‌دهنده قطعات مبدل‌های قبلی برخوردار است، ضمن رفع مشکلات، عمر مفید آن را نیز افزایش داده‌اند.

با توجه به اینکه مبدل‌های فوق از ابتدای راه‌اندازی کارخانه تاکنون در مدار تولید بوده‌اند، به مرور زمان و به دلیل نامناسب بودن مواد تشکیل‌دهنده، قطعات دچار خوردگی و فرسودگی شده و به بروز مشکلاتی در زمینه تولید منجر می‌شده است که با تعویض آنها ضمن جلوگیری از توقف مکرر واحد و همچنین تداوم تولید، گامی نیز در مسیر حرکت به سمت صنعت سبز برداشته شده است.

از سختی‌های نصب این مبدل‌ها می‌توان به محدودیت مکانی به دلیل وجود قطعات و تجهیزات مختلف در اطراف آنها، وجود تجهیزات مذکور در ارتفاع ۲۱ متری از سطح زمین و وزن بالای ۳۰ تن آنها اشاره کرد که تمامی این مشکلات با تلاش کارشناسان مجتمع در حداقل زمان ممکن رفع و مبدل‌های مذکور با موفقیت نصب شد.

کد خبر 307915

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
0 + 0 =